Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Obinitsa kirik valmistub tähistama 60. aastapäeva

11.04.2012 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Isa Viktor pühakojas palmipuudepüha liturgiat pidamas.
Obinitsa kirik: kui 1950ndatel Nõukogude Liidus kirikud kaotasid oma funktsiooni, siis Setumaal ehitas rahvas oma pühakoja. 2 x Ilmar Vananurm

Kui luterlased pidasid äsja ülestõusmispühi, siis idakirikus oli möödunud pühapäeval palmipuudepüha.

Obinitsa Issanda Muutmise kirikus algab õigeusklike ülestõusmispühade ööteenistus laupäeva, 14. aprilli keskööl. Setumaale tulevad teenima preestrid sõpruskogudusest Soomest Taipalest.
Obinitsa kirikus oli pärast viis kuud (oktoobrist märtsi lõpuni) kestnud remonti palmipuudepüha liturgia, mida pidas isa Viktor (Merikk Ivask). 80 000 eurot maksnud remondi raha on saadud mitmest programmist, kusjuures väga tõsine osa on ka annetustel, millest kogunes 14 000 eurot. Ehitustöid tegi OÜ Tafrix Paidest.
Koguduse juhatuse esimees Guuri Piholaan ütles, et uuendatud ikonostaasid, uued põrandad ja seinte remont pole veel kõik, mis 1952. aastal valminud kiriku taas vastseks teeks. Veel on vaja taotleda raha kahe toa, kellatorni trepi, akende ja lagede remondiks, puudu on ka ahi ja ventilatsioon.
EAÕK Obinitsa Issanda Muutmise kiriku praegune hoone ehitati aastail 1950–1952, ajal, kui mitmel pool NSV Liidus kirikuid laohoonetena kasutati või koguni lõhuti.
Ehituse eestvõtjaks oli preester Filomon Talumees. Vanas, 1904. aastal valminud Obinitsa kirikuhoones olid kool ja kirik iseseisvusaja kestel koos, kuid nõukogude võim sellist kooslust ei lubanud.
Obinitsa koguduse nimepäev on 19. augustil. Praeguse kirikuhoone 60. aastapäeva pidustused toimuvad laupäeval, 22. septembril.
Ilmar Vananurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)