Esileht » Online » Online artiklid »

Nõva kogudus sai Keilast diakoni

28.03.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Neljapäeval pühitseti Eesti kõige väiksemas kivikirikus Kirblas ametisse Peeter Krall, kes hakkab diakonina teenima Nõva luteri kogudust.

Peeter Krall töötas varem 20 aastat mitmes Eesti vanglas, alustas 1991 vangivalvurina ja tegi läbi kõik astmed vanglaülemani välja.

20 aastat tagasi lasi ta end koos abikaasaga Keila Miikaeli kirikus ristida. Mullu lõpetas ta viis aastat kestnud õpingud Eesti Metodisti Kiriku teoloogilises seminaris.

Teoloogiat õppis Krall huvist, sihti saada ordineeritud vaimulikuks tal ei olnud kuni kevadeni, mil"minu hingekarjane Marek Roots Keila kirikust ütles, et proovi ennast mõne koguduse peal".

Et Nõvale jääb Kralli talust 50 km ja Nõval on koht vaba, läkski ta Lääne praosti ja Nõva koguduse hooldajaõpetaja Tiit Salumäe jutule.

"Nõva on minu esimene kogudus ja esimene kogemus vaimuliku töö alal," ütles Krall. "Mind on hilja põllule kutsutud — saan sel aastal 60."

Nõva rahvast nimetas Krall toredaks, hingestatuks, heatahtlikuks. Ta tunnistas, et kogudus pole talle prooviks knopkat istumise alla veel sokutanud. "Või on see pandud nii, et ma ise ei ole tähelegi pannud," muheles Krall.

Edasi loe ajalehest Lääne Elu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)