Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Norra misjonär meie kiriku teenistuses

21.03.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Magne Mølster on oma teenimistöös jõudnud ristida hulga lapsi ning jaganud rõõmusõnumit paljudele peredele.Erakogu

EELK Misjonikeskuse ja Norra Misjoniseltsi vahel sõlmitava lepingu kohaselt töötab Eestis Norrast pärit noor misjonär Magne Mølster.

Magne Mølster on õppinud teoloogiat Oslo ülikoolis, täiendanud ennast Šveitsis ja Saksamaal. Töötas pärast ülikooli lõpetamist õpetajana Norra rahvaülikoolis ning on ordineeritud 2006. aastal.
Ta on abielus eestlanna Avega, neil on väike poeg Joel. Magne õpib süvendatult eesti keelt, mis tal tegelikult juba üsna hästi omandatud on.
Magne teenis Norras Telemarki maakonnas Lunde koguduses noortepastorina, kui Norra Misjoniseltsilt tuli teade, et üht paari soovitakse saata teenima ja kuulutama Eestisse.
Norra misjonäri põhiliseks tööpaigaks jääb Saku, kus on tegutsemas hulk noori, aga ta on abiks ka Lääne-Harju praosti Jüri Vallsalu alluvuses Hageri koguduse juures. Samuti näeb Magne võimalust oma teadmisi ja oskusi rakendada Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse juures.
«Kuna Magne siin juba on, siis pidasime mõttekaks võtta ta ka oma koguduse juurde. See annab võimaluse näha, milline on ühe koguduse töö Eestis tegijate poolelt vaadatuna, ning teisest küljest annab loodetavasti Magnele ka kindlustunde, et ta ei pea ennast siin maal kuidagi võõrana tundma,» ütles Vallsalu.
Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru sõnul on Magne ja tema pere näol tegemist tublide ja toimekate inimestega, Magne abikaasa Ave tegutseb juba tasapisi Mustamäe koguduse juures ning peab seal emade ja laste ringi.
Magne Mølster ise ütles Eesti Kirikule, et lisaks eesti keele õppimisele elab ta siinsetesse oludesse sisse ning loodab väga, et suudab inimesi inspireerida teel Kristuse juurde.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)