Esileht » Uudis » Uudised »

Noortejuhte pole kunagi palju

03.04.2013 | | Rubriik: Uudised

Eeloleval nädalavahetusel, 5.–7. aprillini korraldab EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus uue noortejuhtide koolituse. «See toimub Nissis, renoveeritud pastoraadis, kohale peaks jõudma reedel kella viieks,» ütles korraldaja, LNÜ tegevjuht Triin Salmu.
Kohti on paarikümnele. LNÜ liikmeile on osalus tasuta, teistele 5 eurot toitlustuskulude katteks. Oodatakse kõige rohkem seniseid LNÜ liikmeid, aga muidugi kõiki, kes juba on noortejuhid või kes tahavad nüüd noortejuhiks saada. «Eesti kogudused on iseloomult üsna erinevad, parim noortejuht kujuneb koguduse noorte hulgast, olles millegagi silma paistnud ja välja kasvanud; ta teab, kuidas oma inimestele läheneda. Eestis on noortejuhid vanuses 20 +, Soomes on tavalisem, et juhtideks on keskealised ja vanemad. Tullasoovijaile vanuse- ega konfessioonipiiranguid pole,» ütles Triin Salmu.
Kõige noorem seni registreerunu on Saarde kogudusest. Registreerimise kohta infot leiab kodulehelt www.eelk.ee/lny.
Seekord on põhirõhk teemal, kuidas ehitada üles noorteüritust. Õpitakse ja vahetatakse arvamusi, millised on ürituse loogilised ja vajalikud osad. Kuidas üritust kavandada, kuidas aega jaotada, millises järjekorras mida esitada, mis on oluline ja mis mitte. Ürituse korraldamise kogemust jagab Helen Kuldkepp.
Kavas on veel õhtupalvuse koostamise õpetus, ühise ja eestpalve osa tasakaal. Seda osa juhendab Triin ise.
«Huvitavaks peaks kujunema seminar muusikast, sest muusikaline osa on noorteüritustel väga olulisel kohal, seda võib kindlasti korraldada laulu- ja pillimänguga. Kuigi mitte kõik noortejuhid ei oska ega peagi oskama laulda või pilli mängida, võib siiski teha väga tugeva muusikalise osaga ürituse,» selgitas Triin Salmu.
Seda osa koolitusest tuleb juhendama üllatuskülaline. Suurte kogemustega noorsoojuht Titta Hämäläinen juhendab, kuidas panna rääkima põrandapildid. Nagu muusikagi, on pildi kasutamise oskus noorteüritustel väga tähtsal kohal.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)