Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Noorte lahkumine provintsist hõrendab ka kiriku ridu

24.04.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Möödunud nädalal Illuka mõisas toimunud Viru praostkonna sinodil vaeti kohalike koguduste elu ja valiti praostkonna esindajad järgnevaks neljaks aastaks kirikukogusse.

Viru praost Avo Kiir andis uuele sinodikoosseisule aru praostkonna elust nelja aasta lõikes, sest EELK põhikirja järgi toimuvad sellises tsüklis koguduste juhtorganite valimised, kus ühtlasi valitakse ilmikutest sinodisaadikud. Praost tõi rõõmustavaima tõsiasjana välja fakti, et aruandeaja jooksul omandasid teoloogilise kõrghariduse kolm praostkonna vaimulikku.

Praost tõdes enamiku koguduste langustrendi ja pakkus ühe võimaliku seletusena välja tõsiasja, et noored lahkuvad provintsist.

Avo Kiir esitles sinodile abipraosti kandidaati, kelleks on Rakvere koguduse preester Tauno Toompuu. Praost Kiir tõi 30aastase Toompuu kandidatuuri põhjendades välja tema aktiivse tegevuse missioonipõllul ja samuti selle, et Rakveres teeniv abipraost aitaks kaasa teritooriumilt suure praostkonna sidususele. Kuna Toompuu kirikuõpetaja staaž pole piisav, saab kirikuvalitsus ta ametisse kinnitada abipraosti kohusetäitjana.

Sinod valis ka uued kirikukogu saadikud, kelleks on praostkonna sekretär Anne Ferschel, Rakvere koguduse preester Tauno Toompuu ja Narva koguduse preester Villu Jürjo. Praost on kirikukogu koosseisus ameti poolest.

EELK Viru praostkonna sinodit kohalolekuga austanud peapiiskop Andres Põder rõhutas osaduse tähtsust. "Kirik on osadus. Sõna "kogudus" viitab samuti ühtsusele ja osadusele. Kui inimene teab, et tema peale mõeldakse kirikus ja tema eest palvetatakse koguduses, hakkab ta rohkem kirikut hindama. Vaidlusi ja tülisidki tuleb ka perekonnas ette, aga ühiseid väärtusi on ristirahval rohkem," ütles peapiiskop.

Viru praostkond on Eesti suurim praostkond oma territooriumi poolest. Praostkond paikneb nii Ida- kui Lääne-Viru maakonna aladel ja koosneb 19 kogudusest. Praostkonna territooriumil elab 240 000 inimest, kellest umbes 100 000 on luterlike juurtega.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)