Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Noored musitseerivad

27.04.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

Tallinna noorteaasta kutsub säravale klassikakontserdile «Noored musitseerivad».

Elamust, kirge ja nooruslikku särtsu võib kogeda pühapäeval, 29. aprillil kell 18 Tallinna Mustpeade Vennaskonna majas, kus Collegium Consonante esitab intrigeerivat heliloomingut. Kavas on W. A. Mozarti Divertisment F-duur, A. Vivaldi viiulikontsert a-moll ning «Kevad» tsüklist «Aastaajad», K. Jenkinsi Palladio. Viiulil soleerib Triin Ruubel, dirigeerib Lehari Kaustel.

Kammerorkester Collegium Consonante on tegutsenud üle viie aasta. Kollektiiv koosneb kristlikest väärtushoiakutest lugu pidavatest noortest muusikutest, keda ühendab hea tahe ja koosmusitseerimise rõõm. Orkester on keskendunud vaimuliku muusika esitamisele, õhutades meie heliloojaid kirjutama uut kiriklikku muusikat. Collegium Consonante ongi üles astunud Lauri Jõelehe, Piret Ripsi, Liis Jürgensi, Mirjam Tally loomingu esmaettekannetega.

Orkester on osalenud C. Saint-Saënsi «Jõuluoratooriumi» ja F. Schuberti G-duur missa televisioonisalvestusel ning Rooma Katoliku Kiriku Apostliku Nuntsiatuuri korraldatud Eesti Euroopa Liitu astumise kontsertjumalateenistusel. Kontsertmeistrid on Kristine Lilientale-Birniece (Läti) ja Piret Pilliroog, kunstiline juht ja dirigent on Lehari Kaustel.

Astrid Raja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)