Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Noor loodav kogudus kutsub armastust valima

01.04.2009 | | Rubriik: Uudised

Loodava Mustamäe koguduse tuumikgrupp on tegus ja korraldab kord kuus jumalateenistuse. Foto: erakogu

«Jumal uuendab alati meie maailma, meie sees ja meie ümber. Küsimus on, kas meie seda märkame. Kas me soovime kuulda meie Looja vaikset häält: «Ma tahan sinu elu muuta uueks. Ma tahan sulle kinkida uue lootuse ja uued võimalused.» Nii kirjutas mõne kuu eest misjonikeskuse väljaandel ilmunud Jõulufailides Tiina Kliiman, kes on rajatava Mustamäe koguduse tuumikgrupi eestvedaja.
Loodava koguduse tuumikgruppi kuulub kümmekond inimest ja kokku saadakse regulaarselt kord nädalas. Ülesanne ei ole kerge, ent juba on sel teel märgata esimesi selgeid tähiseid. Tiina Kliiman on saanud suhelda, suhelda ja veel kord suhelda. Paljude inimestega ja kogenud enamasti sooja vastuvõttu.
«Koguduse istutamise töö paneb mind pidevalt järele mõtlema kogu kiriku olemuse üle. Samuti tuleb mul iga päev oma enese elu, kahtlused, usk ja usaldus Jumalasse läbi katsuda ja läbi tunnetada. Selle töö eestvedamine sunnib mind ennast pidevalt õppima ja loomulikult palju palvetama,» ütleb Tiina Kliiman.
Kui ise millessegi väga usud, leiab ka kaasatulijaid, sama moodi mõtlejaid. 15. veebruaril oli loodava koguduse esimene jumalateenistus Usuteaduse Instituudi kabelis, jutlustas Tiina Kliiman. Täpselt kuu aega hiljem oli taas õnn – siis kuulutas jumalasõna õpetaja Jaan Lahe. Jumalateenistustest on osa saanud üle paarikümne inimese.
Soov ongi iga kuu jumalateenistusele koguneda ja uusi inimesi kaasa haarata. Kes jumalateenistusel jutlustab ja armulauda jagab, on veel lahtine. Enamat ei kanna tuumikgrupp veel välja ja Norra luterliku kiriku misjonikeskuse toetus ei luba sagedamini ruume rentida.
25. märtsil oli Tallinna tehnikaülikoolis tudengitele mõeldud üritus «MAjandusSUrutis – vali armastus», kus räägiti ka paastumaarjapäevast ja meenutati 60 aasta tagust märtsiküüditamist.
Tiina Kliiman on olnud ühenduses Mustamäe avatud noortekeskusega, kus suhtuti temasse positiivselt ja oldi valmis koostööks, aga midagi konkreetset veel kokku ei lepitud. Ühes Mustamäe koolis võetakse ehk sügisest õppekavasse religiooniõpetus. Headeks nimetab Tiina Kliiman ka suhteid Mustamäe linnaosavalitsusega, mille ametnikud on lubanud loodavat kogudust tutvustada.
Mingeid konkreetseid ettepanekuid ruumide osas Kliimani sõnul praegu ei ole. Kindlasti kergendaksid oma ruumid tuumiku tööd, aga olulisim on siiski osa saada Kristuse osadusest. «Me leiame oma ruumid õigel ajal,» kinnitab Kliiman. Eesmärgiks on seatud, et see saab teoks järgmisel aastal, siis saab alustada ka leeritööga.
Selge siht asutada projekti kolmandal aastal kogudus ja usk selle täitumisse aitavad edasi minna. «Olen algusest peale tundnud ja kogenud, kuidas koguduse istutamise töö on mulle suureks õnnistuseks – see aitab mul pidevalt hoida pilku meie Issandal Jeesusel Kristusel,» sõnab Tiina Kliiman.
Järgmine jumalateenistus on ülestõusmispühal, 12. aprillil Tallinna tehnikaülikooli saalis.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)