Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noodid õpetajale ja orelimängu õppijale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

tuuliki nootidega8. märtsil andsid meeleoluka kontserdi noored oreliõpilased, kes mängisid Tuuliki Jürjo (fotol) orelipalu, mis on jõudnud kaante vahele ja saanud pealkirjaks «Narva lastealbum 2».

Nagu pealkirigi ütleb, on tegu teise albumiga, eelmine ilmus autori sõnul viis aastat tagasi. Muusikat kirjutama on Tuuliki Jürjo sõnul sundinud teda elu: Bach on küll armastatud helilooja, aga sinnamaani, kuni oreliõpilane meistri heliteoseid mängima hakkab, tuleb palju harjutada. Harjutamiseks sobivat muusikat on vähe.
Nii hakkaski Tuuliki oma õpilaste jaoks muusikat kirjutama. Suur osa on mõeldud spetsiaalselt Andres Narusonile, kes õpetaja sõnul on «gorjaatši estonski paaren». Lastealbumi esitluskontserdil esitas Andres mitu pala, tähelepanuväärne oli «Unistus», millele õpilane oli omalt poolt lisanud mõne ilustuse.
Pala õppides oli ta palunud õpetajalt luba seda täiendada, koos vaadati-kuulati lugu üle ja leiti kompromiss. Kümneaastane Andres on hästi esinenud juba mitmel rahvusvahelisel noorte orelifestivalil.
Kuna lisaks kontserdile Tartus toimus esitlus samal õhtul Narvaski, said ka Sofia Sokolovskaja ja Julia Sizova (Tuuliki Jürjo õpilased) ning Erik Rajamäe, Juhani Christian Moilanen ja Aivar Uuk (Pille Metssoni õpilased Keila muusikakoolist) tunda tõelist esinejakogemust, sest 9. märtsil anti kontsert veel Tallinnas muusika- ja teatriakadeemias.
Aga iga kontsert õpetab ja annab kogemuse. Esitlus lõppenud, kiitis Urmas Taniloo, Tuuliki oreliõpetaja, kogumiku pedagoogilist väärtust: muusikapaladesse on peidetud muidu tüütud kordused, raskusi valmistav jalgade töö, manuaali vahetus, mille kogenud õpetaja palu kuulates ära tabas. Nende nootide järgi on hea orelimängu õppida igal algajal.
Rita Puidet