Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Nimevahetus nörritab üliõpilasi

23.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Tartu Ülikooli usuteaduskonna populaarseim eriala religiooniantropoloogia sai möödunud aasta lõpul nimeks religiooniuuringud, kuid praegu juba sel õppe­kaval õppivates tudengites tekitab see pahameelt.

Asjaolu, et lõpudiplomil seisab kevadel religiooniantropoloogia asemel religiooniuuringud, nörritab mitmeid üliõpilasi. TÜ usuteaduskonna Facebooki rühmas kerkis möödunud nädalavahetusel sel teemal arvamusterohke arutelu.

Religiooniantropoloogia lõpukursuse magistrant, kes ei soovinud oma nime lehes avaldamist, rääkis Tartu Postimehele, et talle on oluline, et lõpudiplomil seisab õppekava vana nimi ehk religiooniantropoloogia, sest see avardaks võimalusi minna edasi õppima välismaale doktorantuuri etnoloogia valdkonnas.

Kuigi otsest plaani, kuhu täpselt edasi õppima minna, veel ei ole, tundub talle, et sõna antropoloogia võiks anda talle konkurentsieelise. Lisaks leiab ta, et sellele õppekavale õppima asununa on tal ootuspärane õigus ka lõpetada samal erialal.

Toppama jäänud info

Usuteaduskonna dekaani Riho Altnurme sõnutsi peaks uus nimetus vastama paremini õppekava tegelikule sisule, kuna antropoloogia osa oli ka endises õppekavas küllalt väike. 

Loe edasi Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)