Esileht » Online » Online artiklid »

Nelipühal avatakse taas Laurentiuse kirik

25.05.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Eelseisval pühapäeval avatakse pärast 21 nädalat ehk pea pool aastat kestnud restaureerimistöid külastajatele Kuressaare Laurentiuse kiriku uksed. Algselt kolm kuud vältama pidanud põrandatööd kujunesid nii vaimselt kui füüsiliselt keeruliseks kujunenud pingutuseks, mille lõpptulemus üllatab tegijaid endidki.

Juba varem on laiemale avalikkusele teada, et kiriku pikihoone põranda osalise vahetamise käigus tuli olemasoleva laudpõranda alt 40–60 cm sügavuselt välja hauaplaatidest koosnev ja 18. sajandi esimesest poolest pärinev dolomiitpõrand. Kolmes piirkonnas satuti veel 100 aastat varasema kivipõranda fragmentidele. Lisaks leiti kooriruumi eest kolm paekiviseintega hauakambrit ning vana käärkambri esisest alkoovist võlvitud keldriruum.

Muinsuskaitseameti kooskõlastamise komisjon pidas oluliseks haua- ja põrandaplaatide terviklikku eksponeerimist ja säilitamist nende leiukohas. Tehniliselt keerukas ja antud eelarve raamest oluliselt kallimaks osutunud tööde käigus tõsteti kõik säilinud haua- ja põrandaplaadid üles ja eksponeeriti uues põrandapinnas.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)