Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Neli päeva täis palvet

16.01.2008 | | Rubriik: Uudised

Lääne-Nigula koguduses toimusid 10.–13. jaanuarini kuulutuse- ja palvepäevad järgides piibliteksti 1Ts 5:17 «Palvetage lakkamatult!».

Lääne-Nigula koguduse juhatuse esinaine Tiina Võsu ütles Eesti Kirikule, et kui palve on hingamine, siis palvetamine annab kogudusele elu ja kasvamise. Palvepäevad on inimestele üleskutse palveks.
Sõna kuulutasid külalisjutlustajad: neljapäeval Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk, reedel Kose koguduse õpetaja Mare Palgi, kes on olnud Lääne-Nigulas praktikal. Reedel said noored osa veel järgnenud noorteõhtust.
Läänemaale oli külla saabunud Soomest Espoonlahtist sõpruskoguduse misjonitoimkond, kes teenis laupäevasel teenistusel. Espoonlahti koguduse õpetaja Leena Tapanainen jutlustas pühapäevasel teenistusel.
Palvel on suur jõud, ühine palve mõjutab kogudust ja kogu maailma. Sõpruskoguduse liikmetega ühiselt Jumala poole pöördumine aitab paremini tunnetada end ühe osana maailmast.
Igal aastal kord või kaks toimuvad palvepäevad on inimestele, kes soovivad, vajavad ja tahavad jumalasõnast ja palvest osa saada. Inimesed saavad võimaluse esitada oma eestpalve ja sellest võetakse Tiina Võsu sõnul aktiivselt osa – inimesed vajavad isiklikke hetki.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)