Esileht » Uudis » Esileht »

Narvast muusikaakadeemiasse orelit õppima

01.09.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Gulnara Barambajeva on enam kui kuuekümneaastase vaheaja järel esimene Narvast pärit muusik, kes pääses Eesti Muusikaakadeemiasse (EMA) orelit õppima.
«Tegemist on väga andeka inimesega,» kommenteeris EMA dotsent Andres Uibo. Kuigi Barambajeva on õppinud vaid lastemuusikakoolis, on tema tase võrdne Tallinna Muusikakeskkooli lõpetanute ja mitmel konkursil osalenutega. Uibo sõnul on oreli erialal õppimise eeltingimuseks võrdne tase pianistidega. «Proovijaid oli rohkem, aga kuna oreli õppijatele on vaid üks koht, siis nad, nähes taset, loobusid,» ütles Uibo.
Gulnara Barambajeva on Narvas lisaks klaverile õppinud Aleksandri koguduse organisti Tuuliki Jürjo käe all paar aastat orelit. «Ta hakkas orelit harjutama just õigel ajal, siis kui ta oli 16.» Praegu 18aastaseks saanud neiu harjutas Jürjo sõnul 5-6 tundi päevas orelit, seda ka külmas kirikus. «Tal on tugev klaveribaas ja hea koordinatsioon,» rõõmustas Jürjo Barambajeva edusammudest.
Tüdruk räägib Jürjo sõnul head eesti keelt, kuigi tema ema on venelane ja isa nogai, kes on usutunnistuselt moslem. Gulnara on mitu korda mänginud luterlikku liturgiat ning Jürjo arvates tunneb ta meie jumalateenistuse vastu suurt huvi. Lisaks armastab Barambajeva barokkmuusikat.
Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)