Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Narva tuli tunnustus rahvusvaheliselt konkursilt

09.03.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Kulddiplomi pälvinud ansambel Cantatores Narvensis: Grigori Podatov (vasakult), Sergei Usatšov, Tatjana Drobõševa, Izida Galimova ja Tuuliki Jürjo. Heikki LättemaaNarva muusikud osalesid veebruari lõpupäevil Leedus vaimuliku muusika konkursil «Kaunas musica religiosa» ja tõid koju kaks diplomit.
Narva Aleksandri koguduse organist Tuuliki Jürjo sõitis pärast iseseisvuspäeva jumalateenistust Leedu kunagisse pealinna kahe kollektiiviga: duetiga Klassika ja ansambliga Cantatores Narvensis. Viimane tegutseb 2009. aastast ja on pidevalt laulnud umbes aasta. Kontserte on antud Narvas, vahetult enne aastavahetust esineti Haapsalus.
Esmakordselt rahvusvahelisena toimunud konkursil, kus osavõtjaid oli Leedu kõrval Lätist ja Valgevenest ning Eestist ainsana Narvast, jagati diplomeid neljas kategoorias. Keerulises punktisüsteemis osutus võitjaks ja pälvis kulddiplomi ansambel Cantatores Narvensis ja hõbediplomi duett Klassika. Tähelepanu äratas ka muusik Tuuliki Jürjo, kes laulis ansamblis alti ja oli selle dirigent, aga saatis ka esinejaid klaveril.
Duetti laulavad sopran Tatjana Drobõševa ja metso­sopran Izida Galimova, kes töötavad Ivangorodi muusikakoolis; nemad on ka kaks ansambli liiget, samuti nagu bariton Grigori Podatov ja tenor Sergei Usatšov. Mõlemad mehed on Narva õigeusu kiriku lauljad.
Ansambel on eriline: luterlased ja õigeusklikud laulavad koos katoliiklikku ja luterlikku kirikumuusikat. Kommentaariks ütleb Tuuliki Jürjo: «Me laulame ansamblis neid laule, mida nad mujal laulda ei saa.» Repertuaaris on Euroopa vaimulik muusika keskajast tänapäevani, mida esitatakse originaalkeeltes.
Lisaks Vytautas Magnuse nimelises Kaunase ülikoolis toimunud konkursile osalesid muusikud ürituse avamisel, laulsid missal ja kontsertidel Neitsi Maarja Taevassevõtmise kirikus. Tuuliki Jürjo soovitab ka teistel kollektiividel võistelda sellel konkursil, kus osavõtjad on väga erineva tasemega, kuid täis laulurõõmu Jumala kiituseks.   
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)