Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Narva orelipoiss tõi koju laureaaditiitli

24.04.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Venemaal toimunud orelikonkursil «St. Peterburg – Gattšina» pälvis kümneaastane Narva koorikooli oreliõpilane Andres Naruson laureaaditiitli ja I preemia.

Konkurssi peeti kahes linnas, Peterburis ja Gattšinas kolmes grupis, tutvustas konkurssi lähemalt kahe õpilasega võistlemas käinud organist Tuuliki Jürjo. Andres Naruson võistles I grupis, kus oma oskused panid proovile lastemuusikakoolide õpilased.
Andrese enesekindlat mängu olen isegi võinud paaril korral nautida. Seitsmeaastaselt alanud kannatlik harjutamine ei ole märkamata ega tunnustuseta jäänud. Seekordne esinemine tõi talle oma vanusegrupis laureaaditiitli ja I preemia. Tänutäheks sai ta võimaluse esineda Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise konservatooriumi Glazunovi saalis ning kutse Saksamaale Halles toimuvale festivalile.
Andres ütleb, et «konkursielamused olid tema jaoks muljetavaldavad ja et tal on palju lemmikteoseid». Ta on ka varem range publiku ees esinenud, augustis saab teda mängimas kuulda Tallinnas noorte orelifestivalil. «Mul on huvitav käia eri linnades ja proovida erinevaid oreleid,» ütleb Andres tõsiselt kui kogemustega mängija.
Oleme juba kirjutanud, et organist ja helilooja Tuuliki Jürjo on just temale mõeldes kirjutanud päris mitu pala, mis orelimänguoskust lihvida aitavad. Konkursil mängiski Andres ühte Tuuliki Jürjo lugu ja kahte Bachi oreliteost. Tähelepanuväärne konkursi kontekstis ongi, et kuigi Venemaal on orel väga populaarne pill, esitatakse Bachi loomingut kui kontsertpala. See tabamatu miski, mille annab helilooja luterlik taust, jääb puudu.
Nüüd, kaks nädalat pärast konkursil saavutatud võitu, jätkab Andres igapäevase harjutamise vaevalist teed.
Rita Puidet

Teemad:
See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)