Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Narva Aleksandri kogudus peab tasuma hiigelvõla

14.05.2014 | | Rubriik: Uudised

Narva Aleksandri kogudus peab kohtuotsuse järgi maksma aktsiaseltsile Eviko üle 500 000 euro.

Nii Viru maakohus kui ka Tartu ringkonnakohus tuvastasid, et kogudus on Evikolt laenu võtnud ja seda ka kasutanud, vahendas uudist 6. aprillil Eesti Rahvusringhääling.
Varem on koguduse õpetaja Villu Jürjo väitnud vastupidist, kinnitades, et võlg on kogudusele kunstlikult tekitatud ja et laenulepingut sõlmitud ei ole. 4. märtsist on konsistooriumi otsusega Jürjo ametiülesannete täitmine Narva koguduses aasta lõpuni peatatud. Narva Aleksandri kogudust on määratud hooldama Viru praost Peeter Kaldur.
Kaldur märkis, et kogudusel sellist raha ei ole, samas on suhteliselt palju kinnisvara ning mõnest objektist tuleb ilmselt loobuda. «Eks me püüa Evikoga jõuda kokkuleppele, kuidas täpselt talitada. Paugupealt kõike maksma hakata on kindlasti võimatu,» ütles Kaldur.
Ainus vara, millest kogudus mitte mingil juhul loobuda ei kavatse, on Narva Aleksandri kirik. Kalduri sõnul on mitmes mõttes tegu eestluse ja Eesti riigi sümboliga. Praost märkis, et kogudus on seatud raskesse seisu ja vastutus selle eest lasub Villu Jürjol.
Kaldur nentis, et Jürjo tegutses lubamatul moel konsistooriumi ja koguduse juhatuse loata. «Selle küsimusega tuleb ka tegelda, ega midagi ei ole parata. Kui keegi teeb mingisuguse kuriteo – ma julgen niimoodi ütelda –, siis peab ta selle eest ka vastutama.»
Praosti hinnangul on poolemiljonilise võlaloo tagamaad äärmiselt keerulised ja täit selgust selles pole. Samas on Kalduri arvates raha võetud kiriku taastamiseks ja vähemalt osa rahast on sellele ka kulutatud. Ringkonnakohtu otsust on võimalik riigikohtus vaidlustada.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)