Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naisteoloogid peavad plaani

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuidas rakendada muutustest tulenevaid võimalusi ühiskonnas ning konkreetsemalt kirikus, sellele temaatikale keskenduvad 3.–10. septembrini naisteoloogid oma kokkusaamisel Tallinnas.
Tegemist on Saksamaa Kurhessen-Waldecki maakiriku partnerkirikute naisteoloogide korralise konsultatsiooniga, mida korraldab Ühendus Naised Teoloogias (ÜNT). Ühenduse juhatuse esinaine õp Hedi Vilumaa vahendab Eesti Kirikule, et alates sajandi algusest korraldab Kurhessen-Walde­cki maakirik oma partnerkirikute naisteoloogide kokkusaamisi ehk konsultatsioone, mida peetakse koostöös kirikute piiskoppide konsultatsioonidega. Alates 2004. aastast võtavad nendest erinevates riikides toimuvatest koosviibimistest osa ka EELK naisteoloogid ning tänavu avanes Eestile võimalus asuda võõrustaja rolli.
«Kahtlemata on see suur vastutus, aga ka väga hea võimalus tutvustada meie maad ja kirikut, andes samal ajal oma panuse mitme kirikuelu aktuaalse teema lahendamisse,» kinnitab Hedi Vilumaa, selgitades, et külalistele korraldatakse lisaks koosviibimisele Tallinnas ka ringreis mööda Eestit, muu hulgas külastatakse Haapsalu, Risti jt kogudusi.
Konsultatsiooni teemat «Muutustest tulenevad võimalused kirikus ja ühiskonnas» kommenteerides nimetab õp Vilumaa probleeme, mis häirivad igapäevast kirikutööd ning ootavad lahendamist. Ta toob esile kiriku liikmeskonna vananemise ja vähenemise ning vaimulike vähesuse, samuti nimetab ta teemasid, näiteks kiriku majanduslik toimetulek, naiste ordineerimine ja homoseksuaalsus kirikus, mis ootavad fookusesse võtmist.
Kui suured võivad olla kompromissid ja mis on nende hind ehk kuidas jääda kirikuks nii, et säilib toimiv side ühiskonnaga, sõnastab Hedi Vilumaa võtmeküsimuse, millega naisteoloogid käesoleval nädalal tegelevad. «Üheskoos viie maa naisteoloogidega püüame mõtestada oma igapäevaelu ja -tööd Eesti, India, Lõuna-Aafrika, Namiibia ja Saksamaa kirikutes,» kinnitab Hedi Vilumaa.