Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Naissaare kiriku toetuseks toimub purjeregatt

08.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Naissaare Lõunaküla kiriku renoveerimise toetamiseks korraldavad Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus ning OÜ Manhola eeloleval laupäeval, 11. oktoobril purjeregati.

Tegu on sportliku võistlusmatkaga, kus igasugune klassiarvestus puudub, kuid tublimad saavad siiski autasustatud vastavalt kiriku taastamiseks tehtud panusele. LYS-i mõõdukirja omavatel jahtidel on soovituslik läbida regatt ahter ees. Erinevalt tavalistest regattidest on sel nädalavahetusel osalema oodatud ka mootorpaadid. Eritingimuseks on kasvõi minimaalsel moel purjede kasutamine.

Laupäeval kell 11 toimub rivistus Pirita tseremooniaväljakul, kus antakse ka start. Finiš on Naissaare keskuse kohvikus, kus kapten peab ostma dringi, mille eest saab võidulipiku. Saarele jõudes algab koheselt koristustöö nii kirikus ja surnuaial. Kui vähegi võimalik, paluvad korraldajad kõigil tööriistad ise kaasa võtta.
 

Kell 15.30 algab kirikus koosviibimine ning tööpäeva lõpetamise missa, kell 16 aga kaotatud kalorite taastamine Männiku küla lokaalis. Veel tund hiljem algab improviseeritud kontsert, kus publiku ette astuvad Koit Toome, Hardi Volmer, Oliver Kuusik, Maria Volmer bändiga jt. Kontsert lõpeb vastavalt artistide võimekusele ja publiku nõudmisele. Näiteks võib publik laulmise abil kontserti pikendada.

Regatile registreerumiseks tuleb tasuda osavõtumaks 200 krooni kiriku arveldusarvele (EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus, 10220037677014) ning teavitada sellest tehnilist sekretäri (Kristo Herzmann, kristo@hai.ee, 5837 4124 ), kes siis vajadusel lisab teie jahi/kaatri meeskonda pealtvaatajaid. Igal regatil osaleval jahil/kaatril on kohustus pardale võtta 33% pileti ostnud pealtvaatajaid. Infoks saata jahi nimi, kapteni nimi, inimeste arv pardal ja vabade kohtade arv pardal.

Inimestel, kes soovivad anda oma panuse kiriku renoveerimisse, kuid kel pole oma veesõiduvahenditele, on võimalik osta pilet, kandes vähemalt 100 krooni kiriku arveldusarvele ning teavitades sellest regati tehnilist sekretäri, kes siis leiab vaba koha jahi või kaatri peal. Infoks saata nimi ning kontaktandmed. Kohtade arv on piiratud.

Regati nõustava ja toetava kogu liikmed on Aka Sultan, Alar Volmer, Hardi Volmer, Koit Toome, Kristo Herzmann, Maria Volmer, Oliver Kuusik, Peedo Lehtla, Raivo Antsumäe ja Tõnu Kaljuste.
 

Üks kommentaar artiklile “Naissaare kiriku toetuseks toimub purjeregatt”

  1. Anonüümne ütleb:

    Purjepaadid võtavad merelt hoogu ja sõidavad siis prõmm! end kiriku vundamendi alla kinni, nii nad kirikut toetavadki.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)