Esileht » Uudis » Esileht »

Nädalavahetusel kõneldakse oma kiriku tundest

12.10.2011 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Raivo Erm on juhtinud Rapla Maarja-Magdaleena koguduse elu kaks valimisperioodi, huvitudes kogu kiriku heast käekäigust. Rita PuidetÜlehomme algab Nelijärve puhkekeskuses kolm päeva kestev koguduste juhatuseesimeeste konverents. Teemaks on seekord «Meie kirik – mis on õhus?».
Neljandat korda toimuval konverentsil osaleb ka peaaegu kümme aastat Rapla koguduse elu juhtinud ja möödunud aastal EELK Teeneteristi III järgu ordeni pälvinud Raivo Erm. «Seal saab kokku kolleegidega teistest kirikutest, et arutada  ühiseid probleeme,» kinnitab Erm.
Kogudused on väga erinevad ja nende suhted kogukonnaga ei ole kuskil ühetaolised. Juhatuseesimeeste konverentsil kuuled ja koged, kuidas üks või teine kogudus on seotud kogukonnaga, kuidas suheldakse sõpruskogudustega või kuidas leida raha. Tänavusel konverentsil ongi üheks teemaks see, kuidas tekib kogukonnas oma kiriku tunne.
Nagu elus ikka, pole kirikuski probleemidest puudus ja neile tuleb lahendus leida. Kuidas aga seda kõige paremini teha, et see oleks paljudele sobiv? Konverents pakub võimaluse teha koostööd ja rääkida eelseisvatest ülesannetest ning probleemidest. Näiteks möödunud aastal saadeti konsistooriumile toetusavaldus, et vaimulikel on lubamatu propageerida homoseksuaalset elustiili.
Õpetaja kõrval on juhatuse esimees see inimene, kellelt oodatakse kohtadel selgitust kirikus toimuva kohta ja on enesestmõistetav, et neist ühtmoodi aru saadaks ja neid ühtmoodi selgitataks. Mõtleb ta siinkohal kiriku usuteaduse instituudi tulevikku silmas pidades, hiljaaegu avalikkuse ette paisatud kahele manifestile ja veel teistele valupunktidele. «Mida rohkem me asjadest räägime, seda selgemaks need saavad,» ütleb Erm. Muidu võib kirikust saadav vale pilt mõjutada inimesi, ja enamasti negatiivselt.    
Huviga ootab ta ka ettekandeid ja rühmatööd, jõuduandvat osadust ja kooslaulmist.
Lääne-Harju praostkonna suurima, Rapla koguduse kohta ütleb Raivo Erm: «Me ei ela paremini ja usun, et ka mitte halvemini kui teised kogudused.»
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)