Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nabala palvemaja väärika aastapäeva pidu

12.10.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Piiblitunni pidas Keila koguduse õpetaja Marek Roots. Veiko IlusNabala vennastekoguduse palvemajas on 85 aastat Jumala sõna kuulutatud.
Praegune palvemaja õnnistati 12. septembril 1926. Täname rõõmsate südametega, et esivanemad on meile kinkinud pühakoja, kus 85 aastat on sõna ja lauluga kiidetud Jumalat.
11. septembril tuldi kokku nii kaugelt kui lähedalt, et jätkata esivanemate poolt traditsiooniks saanud armsa Nabala palvemaja aastapäeva tähistamist.
Aastapäev oli jaotatud kahte tundi. Piiblitunni pidas Keila koguduse õpetaja Marek Roots, kes avas kuulajatele vennastekoguduse vaimulikke põhijooni ja usulisi põhimõtteid. Alustati juurtest ehk Lud­wig von Zinzendorfi taustast ja visioonidest, tuletati meelde liikumise õpetuslikke aluseid, vaadeldi vennastekoguduse ja luteri kiriku vahelisi ühisjooni ja erinevusi ning jõuti küsimuseni, mida kohalolijad ise on ammutanud vennaste vaimulikust traditsioonist. Kõlama jäi küsimus, mida vennastekogudusel oleks tänapäeval anda Eesti kristlaskonnale.
Esimese tunni lõpetuseks mängis Tanel Mäe viiulil. Vaheajal oli võimalik soetada vaimulikku kirjandust, mille tõi Nabalasse Liidia Ehandi Logose raamatupoest. Teine tund oli tervituste päralt. Neid toodi Endla, Tuhala, Nissi, Harku ja Hageri vendadelt ja õdedelt. Muusikaga sisustas pidupäeva Peeteli koguduse ansambel.
Külalistena võtsid sõna Kiili vallavanem Valeri Kukk ja arendusnõunik Aimur Liiva, kes rääkisid edaspidistest koostöövõimalustest palvemaja renoveerimisel. Et palvemaja ei jääks tundma üksindust välise ega ka sisulise tegevuse valdkonnas.
Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots õnnistas aastapäeva lõppedes palvega kohalolijaid.
Enne teeleasumist pakkusid tublid perenaised maitsvaid suupisteid ja sooja teed.
Riina Saar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)