Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Muutused on vältimatud, kinnitab maalinäitus

07.09.2010 | | Rubriik: Teated

 Septembri lõpuni on Viimsi kirikus eksponeeritud kuus Tiina Tammetalu maali sarjast «Exodus».
Suuremõõtmelised maalid (fotol) on valminud sel aastal ja inspireeritud Moosese 2. raamatust, nagu viitab sarja pealkiri. Kunstnik ütleb: «Exodus (väljarändamine) on lugu liikumisest Tõotatud Maale, seadustest ja käskudest; varemolnule ja harjumuspäraseks saanule «ei» ütlemisest; arengu paratamatusest ning muutuste vältimatusest.»
Tammetalu kui kunstnik on viljelenud erinevaid väljendusvorme klassikalisest maalikunstist installatsioonini. Videodes ja installatsioonides on Tammetalu jälginud eesti naise identiteeti; oma varasemates raskepärastes maalides nagu seda on sari «Eesti maastikud», on ta lõuendile kandnud liiva, mulda, puitu ja muud looduslikku materjali.
«Exodus» on taas liikumine millegi uue suunas, taas harjumuspärasest erinevalt, meetodiga, mida kunstnik õppis möödunud kevadel Hiinas n-ö veega maalijatelt.
Tiina Tammetalu on sündinud 1961. aastal, ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunstnikuna, täiendanud end magistriõppes, Eesti Kunstnike Liidu liige. Näitust saab vaadata kiriku lahtioleku aegadel: teisipäeviti ja neljapäeviti kl 10–18 ning pühapäeviti jumalateenistuste ajal kell 11–12.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)