Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Muutunud on pensionide kättetoimetamise kord

20.01.2009 | | Rubriik: Uudised

1. veebruarist muutub pensioni kättetoimetamise kord. Veebruarist ei saa postkontorist enam pensione, toetusi ja hüvitisi välja võtta.
Uue korra kohaselt makstakse riiklikku pensioni elukohajärgse pensioniameti kaudu iga kuu vastavalt pensionäri soovile järgmiselt:

  •  pensionäri arveldusarvele (eeldab pangakonto olemasolu ja sellest pensioniameti teavitamist);
  •  pensionäri pensioniametis vormistatud kirjaliku avalduse või notariaalselt tõestatud avalduse alusel teise isiku, sealhulgas kohaliku omavalitsuse arveldusarvele;
  •  pensionäri kulul posti teel kojukandena (60 krooni Eesti Postile teenustasu).

Elukohajärgsele pensioniametile esitatud põhjendatud taotluse alusel makstakse pensioni riigi kulul posti teel kojukandega isikule, kellel on liikumistakistus või kes elab hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav ning kes on sügava puudega töövõimetuspensionär, sügava puudega püsivalt töövõimetuks tunnistatud rahvapensioni saav isik või vanaduspensioniealine isik.
Kui pensionär ei ole pensioniametile teatanud oma arveldusarve numbrit või edastanud avaldust pensioni väljamakseviisi muutmiseks ja seetõttu ei ole võimalik uue korra kohaselt pensioni maksta, peatatakse alates 2009. aasta 1. veebruarist pensioni maksmine. Pärast vastava avalduse ja isikut tõendava dokumendi esitamist makstakse pension välja tagantjärele.
Allikas: sotsiaalministeerium

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)