Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Muusikaga toetatakse noorte õpet

18.03.2009 | | Rubriik: Uudised

Tartu Tamme Lions klubi korraldas 10. korda Peetri kirikus heategevuskontserdi Tartu kristliku noortekodu toetuseks.
Nagu varasematel aastatelgi, võib tõdeda, et kontsert pakkus igati meeldiva elamuse. Kui kuulajaile teadustati, et nüüd tuleb ettekandele väga ilus laul, siis tuleb takkajärele tunnistada, et ega teistsuguseid laule tol õhtul küll kuulda ei saanud.
Ürituse patrooni, president Arnold Rüütli tervitussõnad ja koguduse õpetaja Kalle Mesila, kes on ühtlasi LC Tartu Tamme liige, igavikulised mõtted andsid järje üle esinejatele.
Ja taas tuleb tunnistada, et koorilaul on «täiega» nauditav – seekord Konguta segakoori esituses, dirigent oli Merilin Sinikalda. Fantastilisi helisid võlus oma pillist välja aga saksofonivir­tuoos Lembit Saarsalu. Kõige rohkem ootasid võib-olla kristliku noortekodu noored esinema Birgit Õigemeelt ja lauluga populaarsust kogunud riigikogulast Margus Tsahknat, üht noortekodu asutajat.
Hageri koguduse liige Birgit Õigemeel, kes on laulnud koguduse noortekooris Lambertus, ütles Eesti Kirikule, et tal oli eriliselt hea meel koos Margusega laulda. «Heategevuskontsertidel on alati väga hea laulda, võib-olla paremgi kui teistel kontsertidel. Siis tead, et teed head,» lausus Birgit.
Ka Tartu Jaani koguduse liikme Margus Tsahkna jaoks oli heategevuskontserdil ülesastumine oluline. «Olen olnud koos ema Siiri Tsahknaga noortekodu asutaja ja pidevalt jälginud selle tegemisi. Üks asi on, kui palju kontserdiga raha kogutakse, põhilisem aga see, et sõnum läheb laiali.
Ausalt öeldes olemegi Birgitiga laulnud ainult kristliku noortekodu üritustel, seekord siis teist korda. Nendel kontsertidel on üles astunud väga tuntud artistid, nii oli mul suur au siin esineda. Et olen noortekoduga seotud, siis proovisin Birgitiga kaasa laulda. Olen kristliku noortekodu kaudu teada saanud, kui palju häid inimesi on Eestis ja kaugemal. Tänane õhtu oli minu jaoks tõesti väga tähtis,» ütles Tsahkna.
Margus Tsahkna toonitas ka, et kristliku noortekodu laste jaoks on põhiline õppimine. Sama kinnitasid oma tänusõnades ka Tartu kristliku noortekodu juhataja Külli Kool ja Lions klubi president Andrus Kõre.
Tartu kristlik noortekodu asutati 2000. aastal eraalgatuslikult eesmärgiga viia ellu oma visioon lastekodust ning soovist anda panus pere ja kodu kaotanud laste heaks. Noortekodus on leidnud kodu 48 erinevatel põhjustel perekonna kaotanud last.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)