Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Muusikafestival toetas Pühalepa orelifondi

03.10.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Augustis Hiiumaal esmakordselt aset leidnud Pühalepa muusikafestival toetas piletimüügist ja korjanduskarpi tehtud annetuste näol Pühalepa kiriku uue oreli soetamist 569 euro ja 29 sendiga.

«Tegemist ei ole küll väga suure summaga, kuid loodetavasti õnnestus meil Pühalepa kirikusse uue oreli soetamise vajadusele taas tähelepanu tõmmata. Samuti on orelifondi pangakonto toetustele jätkuvalt avatud,» ütles MTÜ Kerema Kultuurikoda juhatuse liige Tõnis Peikel.
Muusikafestivali pidas Tõnis Peikel igati kordaläinuks. «Festivali õnnestumises on suur osa loomulikult kõigil toetajail, kellele jätkuvalt väga tänulikud oleme,» ütles ta. «Suurepärane oli meie koostöö ka Pühalepa vallavalitsusega, mille üle on samuti väga hea meel.»
Pühalepa muusikafestival pakub kuulajaile vanamuusikat ja Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri loomingut. Samuti soovivad festivali korraldajad tuua publiku ette igal festivalil ka ühe tippdirigendi väljastpoolt Eestit.
Festivali kunstiline juht on dirigent Endrik Üksvärav, korraldajad MTÜ Kerema Kultuurikoda ja MTÜ Collegium Musicale. Festival toimub koostöös Pühalepa vallavalitsusega. Järgmine Pühalepa muusikafestival toimub 22.–25. augustil 2013.
Eesti Kirik

Teemad:
See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)