Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Muusika aitab julgustada ja märgata

14.09.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Muusikal on Tooma missal suur tähtsus. Esineb Elävät Kivet.  Arhiiv
Tallinna Jaani kirikus kuulutati koos Soome gospelkoori Elävät Kivet kontserdiga välja uute kristlike noortelaulude konkurss.

28. oktoobrini kestva konkursi eesmärk on leida uusi laule Tooma missa tarbeks. Konkursile võib esitada ainult avaldamata laule ehk neid ei tohi olla salvestatud ega trükitud.
Tooma missa tegevust koordineeriv misjonär Pia Ruotsala ütleb, et missa näol on tegu erilise misjonitöö vormiga ja seepärast vajatakse ka mitmesugust muusikat.
Soomes on välja antud kaks spetsiaalset laulikut, Eestis on missal kasutatud palju sealset muusikat. «Eesti iseseisvus on kestnud nüüd 20 aastat ja vaja oleks rohkem oma muusikat. Võib-olla leiame konkursi kaudu ka uusi muusikuid,» loodab konkurssi korraldav üle aasta Eestis töötanud soome misjonär.
Laulude teemana on välja pakutud Jumala loomistööd, armu, armastust, lootust, igavest elu jm – kõike, mis on omased oikumeenilisele misjonitööle ja julgustavad kristlasi, aga ka usus kahtlejaid. Tavapäraselt 80 missal osaleja hulgas on luterlasi, nelipühilasi, katoliiklasi ja teistesse konfessioonidesse kuulujaid, seepärast peaks muusika kõnetama iga inimest ja kutsuma märkama ühist.
«Püüame olla avatud kogukond ja kaasa haarata uusi inimesi. Palvetame kõigi inimeste eest, kõik on missale oodatud. Õnneks on igal missal uusi tulijaid olnud ja see rõõmustab mind,» ütleb Pia.
Järgmisel suvel ilmuva lauliku väljaandmist toetab Soome misjoniselts Suomen Lähetysseura, parima laulu autorit ootab reis Soome, kahele laulukirjutajale on preemiaks kinkekaart.
Võitja kuulutatakse välja Tooma missal Tallinna Jaani kirikus 20. novembril. Konkursi reeglitest loe aadressil www.toomamissa.com.
Rita Puidet        

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)