Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Muuseumides pole kindlustatud ükski maal

26.04.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Kindlustamata on ka enamik kirikute hindamatuid aardeid. Muuseumide jaoks on kindlustamata jätmine äriline otsus, aga meie kirikukogudustel pole selleks lihtsalt raha.

Neljapäevaõhtuses tulekahjus pea täielikult hävinud Kuusalu kiriku pastoraadihoone taastamisega peab kohalik kogudus ise hakkama saama, sest ei pastoraadihoone ega kiriku varad ole kindlustatud. Ehkki tänu sellele, et põleng toimus veidi enne kella kuut õhtul ja kohaliku rahva abiga suudeti enamik pastoraadihoone kõige väärtuslikumaid aardeid päästa, hävis siiski kogu hoone sisu ja maja antiikne mööbel.

Kuusalu kiriku koguduse õpetaja Jaanus Jalaka hinnangul võivad kahjud ulatuda kuni 200 000 euroni. Kust aga kahjude katteks raha võtta, ei tea keegi, sest kuigi 15 aastat on püütud kiriku varasid kindlustada, pole siiani raha puuduse tõttu selleni jõutud.

Kuusalu kirik pole aga Eesti kirikute hulgas kindlasti erand. Eesti evangeelse luterliku kiriku konsistooriumi esindaja Arho Tuhkru ütleb, et oma vara on kindlustanud palju vähem kui pooled kogudused. Arvestades kirikutele kuuluvate esemete ajaloolist väärtust, on Eestis kindlustamata üüratu hulk hinnalist vara.

Edasi loe Eesti Päevalehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)