Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Mustjalas tänati pühapäevakooli õpetajat

28.03.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Helje Raaper suvises lastelaagris.ErakoguEELK tänukirja pühendunud töö eest pälvis koguduse esimees ja pühapäevakooli õpetaja Helje Raaper.

Helje Raaper on üle 40 aasta töötanud Mustjala koolis ja on kooli kõige staažikam õpetaja. Hiljuti tähistas ta 60. sünnipäeva. Peale selle on ta 52 õpilasega koolis huvijuht, tema juhtimisel on 25 aastat tegutsenud folkloorirühm. Pedagoogilise tegevuse eest on Saare maavalitsus tunnustanud Helje Raaperit maakonna teeneteplaadiga.
Helje ütleb, et oli ristimata, kui umbes kuusteist aastat tagasi leeri läks, et oma maailmapilti avardada. Leerigrupis oli tookord üksteist inimest, sealhulgas kooli praegune direktor, vallavanem, mitu õpetajat. «Oleme siin sündinud ja oma vaadetelt kokku kasvanud,» ütleb Helje.
Juhatuse esimehena on ta tänulik vallavanemale, kes on kirjutanud oreli restaureerimise projekti ja toetanud kiriku portaali restaureerimist. Palju abi ja toetust on ta enda sõnul saanud juhatuseesimeeste konverentsidelt.
«Helje on ikka aidanud korraldada kristlikke lastelaagreid ning olnud imeliseks sillaks Mustjala kooli ja koguduse vahel. Ta on tubli inimene, kes teeb ja jõuab palju,» tunnustab teda koguduse õpetaja Rene Reinsoo.
2001 valiti Helje Raaper Mustjala koguduse juhatuse aseesimeheks ja 2008 juhatuse esimeheks. Pühapäevakoolitööd alustas Helje aastal 2002 ning on seda teinud stabiilselt ja südamega. Tunnid toimuvad koolimajas esmaspäeviti, õpetaja sõnul võtab tundidest osa ka baptistikoguduse lapsi. «Kui noorte hulgas olla, siis ei tunnegi, et aastaid juurde tuleb,» naerab kolme poja ema ja nelja lapselapse vanaema.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)