Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäel kuulutati sõnumit armastusest

22.04.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Mustamäe koguduse rajamise initsiatiivgrupp, mis loodi alles möödunud aastal, on liikunud sammhaaval oma eesmärgi, koguduse rajamise suunas.
Käesoleva aasta veebruaris pidas grupp oma esimese armulauaga jumalateenistuse Usuteaduse Instituudi kabelis. Märtsis toimus initsiatiivgrupi korraldatuna esimene avalikkusele mõeldud üritus, misjoniõhtu, mis leidis aset Tallinna tehnikaülikooli ruumides Mustamäel. Esimesel ülestõusmispühal pidas koguduse rajamise korraldustoimkond oma esimese armulauaga jumalateenistuse Mustamäel. Taas toimus see tehnikaülikooli ruumides ning seekord loodusteaduste majas – otsekui kinnitusena, et usk ja teadus ei välista teineteist.
Kirikusaaliks kujundatud auditooriumisse, mille keskele oli üles seatud altar, kogunes 26 inimest, kellest paljud olid kohalikud, s.t Mustamäe elanikud. Jutlustas koguduse rajamise initsiatiivgrupi juht Tiina Kliiman. Sakramendiga teenis kogudust allakirjutanu ning muusikaga Jana Abzalon ja Merje Kägu. Jumalateenistus oli oikumeeniline, sest sellel osalesid erinevatesse konfessioonidesse kuuluvad kristlased.
Tiina Kliiman jutlustus Matteuse evangeeliumi ülestõusmisloole. Ta rõhutas, et see, mis Jeesuse naisjüngrid ülestõusmise hommikul Õpetaja haua juurde viis, oli armastus – nende armastus oma Issanda ja Õpetaja vastu. Nad ei oodanud Meistriga kohtumist ega lootnudki seda, kuid ometi ütles süda neile, et nad peavad minema Tema haua juurde. Nõnda on armastus Tiina Kliimani sõnul jõud, mis paneb inimesi korda saatma suuri asju.
Tänan südamest Tiinat ja kõiki häid inimesi, kes jumalateenistusel osalesid ja selle ettevalmistamiseks oma panuse andsid. On oluline, et sõnumit armastusest kuulutataks kõikjal, ka linnaosades, kus puuduvad kirikud, sest armastus on see, mida inimesed vajavad, ja viimselt pole ju ka inimlik armastus midagi muud kui vaid Jumala armastuse vastupeegeldus inimeste südametes, sest Tema on kogu headuse ja armastuse allikas. Mustamäe koguduse initsiatiivgrupp on teinud endale ülesandeks selle sõnumi kuulutamise Mustamäe elanikele ning on avatud kõigile, kes seda sõnumit kuulda tahavad, kõigile, kes otsivad Jumalat ja teed Tema juurde. Initsiatiivgrupi järgmine jumalateenistus toimub maikuus.

Jaan Lahe,
Tallinna praostkonna vikaarõpetaja,
EELK Mustamäe koguduse rajamise initsiatiivgrupi liige

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)