Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäe koguduse väärtus on rõõmsameelsus

08.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Noor Mustamäe kogudus pakub tegevust eri vanuses ja erinevate huvidega inimestele. Vaid esmaspäeval jäävad koguduse kasutuses olevate ruumide uksed linnaosavalitsuse keldris suletuks.

Teisipäeva keskpäeval tervitavad mind lahkelt piiblitundi kogunenud, neid on neli-viis inimest, kes õpetaja Tiina Klementi juhatusel piiblitarkust põhjalikult uurivad ja loetut oma eluga seostavad. Ester Lepik, koguduse kõige eakam liige, teatab särasilmil, et siin on nii hea käia. «Mulle meeldivad piiblitunnid,» lisab ta.
Ja pärast Pauluse kirja filip­lastele lahti seletades ütleb ta, et Paulus on talle suureks eeskujuks, sest ka vangis olles muretses ta teiste pärast. See polnud vaid suusoojaks öeldud, sest Ester on õpetaja sõnul kogunud enda ümber paarkümmend tegusat eakat. Kord kuus korraldab ta neile teelauda.
Piiblitundi oli tulnud ka Marju Voogne, kes alles plaanib kogudusega liituda, kui on leerikooli läbinud. Ta ütleb, et teda tõmbab siinse toreda seltskonna poole ja koos jumalasõna uurides saab see selgemaks. Mõlemad naised kinnitavad kui ühest suust, et «meie koguduse väärtus on rõõmsameelsus».
Neid, kes usuküsimustesse soovivad süüvida, oodatakse teoloogiaringi, mida juhendab teoloogiadoktor Jaan Lahe. Tegevust pakutakse ka emadele beebidega ja lastele, noori oodatakse laulma populaarsust võitnud gospelkoori ja osa saama spetsiaalselt neile mõeldud õhtutest.
Kord kuus saavad käsitööringis kokku näputööhuvilised ja siiski kord kuus on esmaspäevalgi omajagu saginat – siis jagatakse riideabi. Kõiki neid inimesi aga liidab Jumal oma sõna ümber, mida vahendab igal pühapäeval õpetaja Tiina Klement.
Siit saavad kosutust nii vaim kui keha, sest koguduse, linnaosavalitsuse, päästearmee ja toidupanga koostöös jagatakse siin kord nädalas väikeste lastega peredele abipakke.
2010. aasta sügisel ametlikult registreeritud koguduses oli möödunud aastal 21 liikmesannetajat, liikmete arvuks loetakse 38 inimest.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)