Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäe koguduse sünni aeg

23.12.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Tiina Kliiman naeratab optimistlikult ja usub Mustamäe koguduse asutamisega millegi uue sündimisse. Foto: Kirsti Malmi

Jumala abiga on võinud alata Tallinna Mustamäe piirkonda esimese luterliku koguduse rajamine.
Alates sügisest on koos käinud väike tuumikgrupp, mille eestvedaja on diakooniatöö ja noortejuhi praktikaga teoloog Tiina Kliiman. Nõu ja jõuga on toetamas EELK Tallinna praostkond, misjonikeskus ja sõbrad Norrast. Viimased on taganud verisulis kogukonnale materiaalse toe kolmeks aastaks.
Tiina on valmis mustamäelaste kogemusi ja unistusi huvilistega kirja teel jagama. Kirju leiab näiteks veebisaidilt http://www.misjonikeskus.ee/ ja neid saab misjonikeskusest tellida oma e-posti aadressile.
Alljärgnev on Tiina Kliimani jõulutervitus teile, armsad lugejad.

Kas sina oled vahel mõelnud, et tahaksid oma elus midagi uuesti alustada? Kas sa oled igatsenud, et Jumal võiks su elu uueks muuta?
Jõuluaeg on mitmel moel uus algus. Paljude hinges tärkab just nüüd vaikne lootus, et nende ellu sünnib midagi uut, midagi paremat. Me igatseme, et võiksime jätta maha oma minevikumured ning alustada homset päeva puhtalt lehelt.
Jeesuse sündimine tähistas imelist uut algust tervele maailmale. Jõulude pühitsemisega me tähistame millegi uue algust nii oma isiklikus elus, meie kirikus kui ka terves maailmas.
Kujutlegem, et jõuluõhtul me leiame oma postkastist ümbriku, milles on kiri: «Ma kingin sulle uue alguse.» Kas me usume, et Jumal võib luua midagi uut meie elus ja ühiskonnas?
Kas me soovime, et Jumal meie elu ja olu uuendaks?
Jumal uuendab alati maailma meie sees ja meie ümber. Küsimus on, kas meie seda märkame. Kas me soovime kuulda meie Looja vaikset häält: «Ma tahan sinu elu muuta uueks. Ma tahan sulle kinkida uue lootuse ja uued võimalused.»
Mustamäe koguduse asutamisega me usume millegi uue sündimisse. Eelkõige on see uus algus meie jaoks, kes me soovime osaleda koguduse ülesehitamisel. Alustada millegi uuega seal, kus veel midagi pole, on suur vastutus ja väljakutse. Meil tuleb täielikult usaldada end Jumalale, pühenduda palvele ning meditatsioonile.
Me igatseme osadust Jumala ja inimeste vahel. Igatsus Jumala järele aga ongi juba uus algus, sest Jumala järele igatsemine muudab meie elus alati midagi. Muutustega meie elus muutub ka maailm meie ümber. Nii igatseme me alati Jumala järele, et tema võiks luua midagi uut meis ja selle läbi kasvatada uut kristlikku kogudust Mustamäel.
Me vajame eestpalvet ja inimesi, kes saaksid abiks olla, ning oleme tänulikud igasuguse toetuse eest.
Jõulurahu ja valgust!

Tiina Kliiman

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)