Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäe kogudus saab kiriku ehituseks linnalt platsi

30.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Koguduses pööratakse suurt tähelepanu lastetööle. Fotol suvine lastelaager Ukraina kultuurikeskuses. Paremal õpetaja Tiina Klement.  Arhiiv
Kuigi allkirjastatud lepingut veel ei ole, on kindel, et aasta tagasi ametlikult asutatud Mustamäe kogudusele hakatakse kirikut ehitama platsile asukohaga Kiili 9. 

Kõnesoleva asukoha pakkus kirikule välja augustis Mustamäe linnaosavanemana tööle asunud Helle Kalda, kes on sellel ametikohal ka varem töötanud ja soovib, et linnaosas paikneks pühakoda. 
Koguduse õpetaja Tiina Klement on tekkinud koostööga väga rahul ja samuti pakutud platsiga: «See on võimalikest variantidest parim. Õnneks on soov linnaossa kirikut saada mõlemapoolne, nii koguduse ja kiriku kui ka linna.»
Asjaajamine on nüüdseks liikunud aste kõrgemale ehk linnapea ja konsistooriumi tasandile ning novembri keskel tänas peapiiskop Andres Põder linnapead Edgar Savi­saart toetuse eest. «On rõõmustav, et pikka aega küpsenud idee on leidmas konkreetseid lahendusi,» kirjutas peapiiskop tänukirjas. Lepingule platsi eraldamise kohta kirjutavad alla linnapea ja konsistooriumi esindaja.
Möödunud neljapäeval oli peapiiskopi juures nõupidamine, kus arutati kiriku ehitamisega seonduvat. Pühakoda peaks tulema igati tänapäevane ehitis, mis lisaks kiriklikele talitustele pakuks oma abiruumidega võimalust nädala sees erinevate huviringide tööks, samuti lastehoidu- ja supiköögiteenust, võimalust seminari korraldada. Et linnaosas puudub seni sobiv kontserdiruum, saaks sedagi teha tulevases kirikus.
Esmane summa kiriku ehitamise pikas protsessis kavatsetakse Klementi sõnul leida kiriku reservfondist, kuid ennekõike plaanitakse raha saada korjanduste, sponsorite ja välispartnerite abiga. Peatselt avatakse korjanduste jaoks pangas konto. Räägitud on sihtasutuse moodustamisest, kuid kõigepealt tuleb siiski kõnesolev leping allkirjastada.  
Pühapäeval tähistas kogudus oma esimest aastapäeva, iga nädal toimub jumalateenistus ja palvus, regulaarselt tegutseb mitu erinevat ringi ja väikese, 18-liikmelise koguduse üritustel osaleb aktiivselt kümmekond teiste koguduste liiget.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)