Esileht » Online » Online artiklid »

Muinsuskaitse annab pühakodade remondiks üle 660 000 euro

10.02.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng» raames eraldab muinsuskaitse amet tänavu Eesti pühakodade restaureerimiseks 660 486 eurot.

Pühakodade programmi juhtnõukogu otsusel saavad restaureerimistoetust seitsme eri konfessiooni pühakojad, teatas muinsuskaitse amet. Tänavune peamine eesmärk on programmi raames varem alustatud, kuid praegu pooleliolevate tööde lõpetamine.

Pooleliolevatest töödest viiakse lõpule Väike-Maarja kiriku torni taastamine, Ridala kiriku katuse remont, Haljala kiriku seenkahjustuste likvideerimine, Harju-Jaani kiriku käärkambri, Kuressaare Nikolai kiriku ning Priipalu kiriku katuste restaureerimine.

Samuti restaureeritakse Ilumäe kabel, mis on olnud alates 2006. aastast muldpõranda ja tellingutega ning avariitöid tehakse Hageri vennastekoguduse palvela katuse kallal, mis mullu kevadel lume raskuse tõttu sisse vajus.

Omafinantseeringu katteks toetab riik ka Naissaare ja Esku kabelit ning Risti, Avinurme, Mihkli ja Rõuge kirikut. Need kirikud on aktiivselt taotlenud ja saanud valdava osa restaureerimistoetusest väljaspool pühakodade programmi.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)