Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Mõnusaid laule algklasside õpilastele

27.11.2013 | | Rubriik: Kultuurielu

raamat_eesLapsed vanuses kuuendast kümnenda eluaastani, aga ka kõik teised võivad sel aastal jõuludeks õppida laule uuest laulikust «Tedretäpid», mille autor on Sirje Kaasik.

Haapsalu koguduse lasteansambli ja toomkoori juht, Haapsalu muusikakooli ja Uuemõisa lasteaia-algkooli muusikapedagoog Sirje Kaasik avaldas oma juubeli puhul kolmanda lauliku pealkirjaga «Tedretäpid» (fotol), kuhu on kogutud aastatel 2007–2012 loodud 35 laulu.
Loodud laulud kõnelevad kodust, jõuludest, argipäevast ja sünnipäevast, aga nende hulgas on ka 12 lastelavastustele loodud laulu. Sirje Kaasiku sõnul on nende laulude sõnumis mingi vimka sees, nii võib arvata juba pealkirjast «Vanaisa viskab villast».
Sõnade autoreid on palju, teiste seas näiteks Sulev Oll ja Haapsalus elav ning Lääne Elus oma luuletusi avaldav Aidi Vallik. Ka Sirje Kaasik ise on laulusõnu kirjutanud.
Autor kiidab laulikule pildid, kaasa arvatud kaanepildi teinud 11aastast Uuemõisa kooli õpilast Mona Liinatit. Mona joonistas pildi igale laulule, mille seast tehti valik. «Väga meeleolukad pildid, mis räägivad rohkemgi kui laul,» ei ole Sirje Kaasik kiitusega kitsi.
Kõik laulud on juba läbi lauldud ja lapsed on need omaks võtnud. Sisuliselt on valmis ja ootab võimalust avaldamiseks järgmine laulik, mis on mõeldud keskmisele koolieale. Avaldamisvalmis on ka teine laulik segakoorile ja juubilari sõnul võiks välja anda veel lauliku naiskoorile.
Sirje ütleb, et kui tal on eesmärk, tekib hasart ja olenevalt tekstist võib sündida päevas mitu lugu. «Sõna laulab minu jaoks ja vormib viisi,» ütleb laululooja. Ja inimesed käivad talle ise sõnu pakkumas. Need, millel hea rütm sees, võivad saadagi lauluks.
Rita Puidet        

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)