Slava Ukraine
Esileht » Teemad » Teoloogilist »

Mõningaid aspekte õpetusest kirikust

10.08.2007 | | Rubriik: Teoloogilist

10. juulil avaldas õpetuse eest vastutav Vatikani ametkond vastused viiele küsimusele, mis puudutavad mõningaid aspekte õpetusest kirikust. Lisaks dokumendile avaldas Vatikan ka seda kommenteeriva teksti.

Ehkki dokumendist on eestikeelses meedias, ka suurtes päevalehtedes, juttu olnud, ei ole seni kajastatud usupuhastusega seotud kirikutest lähtunud vastukaja sellele. Paljudest kirikutest ja oikumeenilistest osaduskondadest reageeriti Vatikani dokumendile kiiresti. Nende reaktsioonide põhisisu on olnud üks.

Seepärast avaldab Eesti Kirik näitena Luterliku Maailmaliidu peasekretäri õp dr Ishmael Noko avalduse. Lisaks sellele trükitakse ära Evangeelsete Kirikute Osadusest Euroopas (EKOE) pärinevad kommenteerivad märkused Vatikani dokumendile, mis on mõeldud orienteerivaks abimaterjaliks kogudustele ja kirikutele. Need on koostanud EKOE õpetuskõneluste ja teoloogilise uurimistöö sekretär õp prof dr Martin Friedrich.

Vatikani dokument on leitav järgmistel aadressidel:
(saksa keeles);

(inglise keeles).

Vatikani kommentaar dokumendile:
(saksa keeles);

(inglise keeles).

EK

2 kommentaari artiklile “Mõningaid aspekte õpetusest kirikust”

 1. Külaline ütleb:

  Missugune on on aga Luterliku Maailmaliidu seisukoht sellistes küsimustes? Antud artikkel, mis on toodud näitena, ei ole ainus sellel teemal avaldatu.

  Luterliku kiriku pastorite geiõigustest
  Laupäev,11.august 2007

  ELCA (The Evangelical Lutherian Church in America) otsustas anda homoseksuaalset elu elavatele Luterliku kiriku vaimulikele õiguse teenida pastoriametis. Resolutsioon, mis kiideti heaks kirkuisade iga-aastasel kokkutulekul, kohustab piiskoppe mitte distsiplineerima pastoreid, kes on “ustavalt pühendunud samast soost vahekordadesse”. Resolutsioon kiideti heaks häälteenamusega 534-431.
  “Kirik… on nüüd oma sõna öelnud! Ei mingit karistamist!”, ütles kirikusisese gei ja lesbide õiguste eest seisva grupi Lutherans Conserned pressiesindaja Phil Soucy. Ta lisas: “See on suur võit!”
  ELCA on 4,8 miljoni liikmega kirik, kes lubas geisid ka varem teenida pastoriametis tingimusega, et nad hoiduvad seksuaalvahekorrast.
  http://www.prophecynewswatch.com

 2. Külaline ütleb:

  ehk teisisõnu Lutheri keeles: das ist eine harte Nuss.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)