Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Misjonipühal olid koorid vahetuses

02.11.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna praostkonna laulukoorid ja üks puhkpillikvartett tähistasid misjonipüha, 28. oktoobrit kooridevahetusega. Traditsioon, et ühel pühapäeval on kõigis praostkonna kirikutes esinemas teise koguduse koor, ulatub mõne aasta taha, kui misjonipäevi peeti Tallinnas.
Praostkonna muusikasekretäri Kaie Tanneri sõnul õnnestus kooridevahetus esimesel korral nii hästi, et seda sooviti jätkata. Koorijuhid on sageli ju ka organistid, kes oma kogudusest mujale jumalateenistusele suurt ei pääse. Nii on leitud hea võimalus minna teise kogudusse esinema ja teist õpetajat kuulama. Eks esinemas käiakse ka omal algatusel, kuid praostkondlikult organiseeritult õnnestub asi paremini.
Toomkoguduse õpetaja Ivar-Jaak Salumäe sõnul on tore ja värskendav võtta vastu teise koguduse koori. «Toomkirikus esinevad sageli kaugemalt külalised, kuid oma praostkonna naaberkiriku lauljaid on ikka rõõm kohata,» arvab õpetaja. «See elavdab ka muusikute omavahelist läbikäimist.» Toomkoguduse kammerkoor Laudate Dominum esines Viimsi Püha Jakobi kirikus.
Peeteli koguduse kammerkoor laulis seekord Püha Vaimu kirikus. Lauljad ja koorijuht Eve Padar olid rõõmsad selle võimaluse üle. Peeteli kooris lauldakse lausa perekonniti, mehed-naised koos ja lapsedki kaasas. Nii ongi lihtsam – saab aega juba peresiseselt planeerida. Püha Vaimu kirikus kõlas misjonipäeva jumalateenistusel Peeteli kammerkoori laul väga kaunilt. Püha Vaimu koguduse kammerkoor laulis samal ajal Toomkiriku iidsete võlvide all.
Nõmme Rahu kirikus mängis Jaani kiriku trompetikvartett Avo Otsa juhatusel, Jaani kirikus aga laulis Nõmme kiriku meeskoor. Peetelis oli Jaani kiriku naiskoor ja Rootsi-Mihkli kiriku soome kogudusel oli külas Jaani kiriku lastekoor.
Peeteli kammerkoori lauljad soovitavad teistelgi praostkondadel kooridevahetus ette võtta. Väärt mõte tasub järgimist!
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)