Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Minu unistuste kogudus

25.02.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Pärnu Eliisabeti koguduse nõukogu on 27-liikmeline, pildil on osa nõukogust koos vaimulikega. Teises reas vasakult neljas on Kreete Iilane ja paremalt kolmas koguduse juhatuse esimees Andres Riivits. Foto: koguduse kodulehekülg

Meie oleme üks suur ja ühtne pere, Jumala pere. Me teretame üksteist koguduses ja tänaval. Me ei võõrista üksteist, vaid tunneme rõõmu kohtumisest.
Meie oleme Kristuse ihuliikmed ja ükski liige ei ole tähtsam teisest. Meie räägime Jeesu­sest ja tema mäejutlusest.
Me ei vaidle selle üle, kas jumalateenistuse korras on tähtsam sõnaline osa või hoopis muusikaline pool. Me isegi ei mõtle sellele!
Me teame, et autol võib mootor küll tunduda tähtsaima osana, kuid kui pidurid ütlevad üles, siis kihutame üsna varsti kogu täiega kraavi poole. Parem oleks muidugi üksi.
Meie teame ja tunneme oma koguduse nõukogu ja juhatuse liikmeid nii nime- kui ka nägupidi. Nad on alati kättesaadavad, sest võin nendega kohtuda peaaegu igal pühapäeval. Nad on meil koguduse töödes ja tegemistes kõikjal eestvedajad ning mina lähen koos nendega. Olgu see siis lehtede koristamine, meie oma kiriku korrastamine või mis iganes.
Oi, meie koguduse juhatusse kuulub üks naine ka! Tema ajab seal naiste asja.
Hiljuti üks pastor ütles: «No naised oma mõtlemistega on tõesti teiselt planeedilt!» Äkki olemegi? Võib-olla sellepärast kiriku pinke täidavadki naised? Mõni mees on ikka ka! Ma päris täpselt ei tea, kust nad pärit on, aga maa pealt nad küll ei ole. Kuidagi väga armsad on. Järsku on nad naiste planeedi tulnukad? No teeb meie Jumal ikka imesid!
Meie õpetaja ja koguduse juhatuse esimees räägivad meile kõigest meie kirikus toimuvast. Ma tean kiriku jumalateenistuse korras tulevatest muudatustest ammu ette.
Õpetaja selgitab meile, miks neid tehakse, ja palub mõistmist ning meie kaasabi rakendamiseks. Nii on see iga pisima muudatuse puhul. Ta räägib ka sellest, mida kirikuisad arutavad Toompeal.
Juhatuse esimees räägib meile kiriku majanduslikust elust, selle rõõmudest ja muredest. Nii ma tean, milleks kasutatakse liikmemaksudest laekuvat raha ja mida tähendab maksta liikmemaksu 1% minu sissetulekust. Jah, ilma selle 1%-ta minu kirik lihtsalt sureks ära!
Meie oskame Jumalat teenida! Kui ma tulen kirikusse, püüan jätta kõik mured koju. Seda muidugi juhul, kui mul ei ole just väga valus ja raske aeg. Mu palved on siirad ja tulevad südamest. Kui ma laulan Jumalale ülistuslaule, siis mu silmad säravad ja kirik rõkkab laulust. Mis sest, et sekka tuleb ka musti noote!
Aitäh meie õpetajale ja organistile, et nad on meid just nõnda õpetanud Jumalat tänama ja ülistama! Ja ülistajaid on palju. Ma armastan oma kirikut ja kogudust. Tunnen, et see on minu kirik ja ta on minu jaoks!

Unistuste täitumisele kaasa aidates
Kreete Iilane

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)