Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Miks ei võiks sina olla üks Lootuse festivali nõustajatest?

29.01.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Selle aasta kevadel, 29.-31. mail toimub Tallinnas Saku Suurhallis viimaste aegade mastaapseim evangeelne suurüritus – Lootuse festival, kus head sõnumit Kristusest kuulutab kuulsa Billy Grahami poeg Franklin Graham.

Usun ja tean, et paljud meist on palunud kogu Eestimaa ja oma lähedaste eest, et Issand leiaks tee nende südameteni. Usun ja tean, et paljud meist on soovinud kogeda ja näha, et Jumal eriliselt puudutaks ja ärataks meie rahva! Millal siis jõuab kätte see äratusaeg? Millal Jumal valab oma Vaimu kõigi inimeste peale? Millal saabub see aeg, kui meie Jumalast räägitakse kõikjal, kuhu läheme, kus Issandat tänatakse Tema suure halastuse ja abi eest?

Lootuse festival võib olla üheks kohaks, kus Jumal, kes kõike ette teab ja näeb, pakub eestimaalastele võimalust pöörduda Tema poole abi saamiseks. Jumal teab, mis toimub inimeste südametes majanduslikult keerulisel ajal. Jumal teab, et inimesed tavaliselt ei otsi Teda siis, kui elu on lihtne ja turvaline, vaid – nagu on juhtunud paljudega meist – just siis, kui oleme kriisis ja otsimas väljapääsu raskest olukorrast. Alles siis hakkame huvituma Jumala asjadest! Jumal on ju enda kohta öelnud, et Ta on põllumehe moodi, kes on meie maale juba palju evangeeliumiseemet külvanud ja Ta ootab kannatlikult, millal Ta saab oma lõikuse! Ja Ta teab ka täpselt, millal on lõikuse aeg käes!

Olen aastaid tegelnud koguduses Alfa kursusega ja näinud ning kogenud, kuidas Jumal on seda kursust eriliselt kasutanud, selle vili on osutunud väga heaks ja räägib iseenda eest! Alfa fenomeniks on individuaalne lähenemine inimestele, nende usalduse võitmine ja sealjuures evangeeliumi kuulutamine. See on taganud järjepideva lõikuse ja inimeste pöördumise!

Eestlaslik skeptitsism massiürituste suhtes on mind vahel vaevanud. Ürituste suhtes, kus lubatakse „maailm“ kokku ja hiljem enam lubatut ei mäletata. Olen mõtisklenud, et ega me, eestlased naljalt kihutuskõne peale lava ette torma, hea kui kohale tuleme ja hiljem kuuldu üle mõtleme. Aga ma usun, kui me kõik juba täna palume oma lähedaste eest, kui neid selleks hetkeks isiklikult ette valmistame… Jumal kasutab erinevaid võimalusi, et inimesed Teda leiaksid ja Ta teab, et iga inimese jaoks on erinev tee tõe juurde. Seepärast kutsun kõiki üles mitte piirama Jumalat Tema tegemistes ja andma rõõmsalt oma panus ka sellesse suurde Issanda ettevõtmisse.

Lootuse festivalil pööratakse palju tähelepanu eespalvele tulnute vaimulikule nõustamisele ja festivalijärgsele hingehoiule. Soovime ette valmistada igaks õhtuks umbes 800 nõustajat. Koolituse esimese etapina toimub veebruaris üle-eestiliste nõustajate-koolitajate seminar, kus kordame üle ja täiendame oma teadmisi rahvusvaheliste kogemustega kaaskristlaste käe all, et neid teadmisi siis omakorda edasi anda oma kodukohas.

Märtsis ja aprillis on igal kristlasel võimalus osaleda nõustamist käsitleval Kristliku elu ja tunnistuse kursusel, kus viiel korral kohtutakse koolitajate juhtimisel ning valmistatakse end ette Lootuse festivali nõustajaks.

Kui Sa tunned, et ka Sina tahad olla üks nõustajatest, võta meiega ühendust tel +372 566 26 179 või e-post: hedi@lootusefestival.org

Festivali eel on teha palju, kusagil on kindlasti ka Sinu võimalus! Anna endast märku!

Kohtume Lootuse festivalil!

Janek Pallase

EEVL Valguse Tee vabakoguduse pastor

 

 

 

 

 

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)