Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Mihklipäev – uus algus lastetöös

27.09.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Mihklipäev, 29. september lõpetab jüripäevaga alanud suvepoolaasta – talurahva tavade järgi pidid mihklipäevaks välitööd tehtud olema. Nagu suuremal osal teistel rahvakalendris tuntud tähtpäevadel, on ka mihklipäeva tegelik sisu seotud kiriku ja usuga – see on peaingel Miikaeli nimepäev ja kõigi inglite püha.

See on ka oluline püha kõigile pühapäevakoolilastele – tavaliselt alustavad koguduste pühapäevakoolid uut hooaega just mihklipäeva paiku. Ka Kuressaare Laurentiuse koguduse pühapäevakoolil algab uus õppeaasta pühapäeval, 30. septembril.

Kristlik kasvatus on tänapäeval üsna haruldaseks muutunud. Pühapäevakool on just selline koht, kus laps õpib mõistma kristliku õpetuse põhitõdesid, tutvub olulisemate piiblilugudega. Olulisem kui teadmised on aga kogemus, et ka tänapäevases maailmas on vajalikud kristlikud põhiväärtused, neile toetudes on võimalik teha õigeid valikuid.

Laste jaoks on muidugi tähtis, et kogu õpetus toimuks neile sobivas vormis, nii on pühapäevakoolis ikka omal kohal laulud, mängud ja muu lastepärane tegevus.

Edasi loe ajalehest  Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)