Esileht » Online » Online artiklid »

Mihklipäev Kihelkonnal

26.09.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Pikk ja soe suvi on selleks korraks mööda saanud. Juba langevad lehed puudelt ning peagi on aeg teha kokkuvõtteid. Meelde on jäänud mitmed kirikus toimunud kaunid kontserdid, laste ristimispüha, mil korraga 11 last oli kiriku altari ümber kogunenud, kristlik lastelaager ja muud kaunid hetked.

Sirvisin koguduse kiriklike talituste raamatuid ja leidsin mõndagi rõõmustavat. Kui eelmisel aastal ristiti Kihelkonna koguduses 10 inimest, siis käesoleval aastal on ristitud juba 25. Leeritamiste arv on mulluselt 7-lt tõusnud tänavu 11-le ja kui möödunud aastal laulatati üks paar, siis tänavu on viis noorpaari Kihelkonna kiriku altari ees oma kooselule õnnistuse saanud. Matuste sissekandeid on eelmisel aastal tehtud 33, sel aastal praegu 21.

Tänan kõiki, kes on nõu ja jõuga koguduse ettevõtmistes kaasa aidanud ning loodame Jumala abil ikka edasi minna.

Sel aastal oleme otsustanud pidada pidupäeva pühapäeval, 26. septembril. Traditsiooniliselt alustame jumalateenistusega kirikus kell 11. Külla on sel aastal oodata meie sõpruskoguduse, Nokia koguduse hiljuti ametisse seatud uut peaõpetajat Lauri Salmineni. Temaga koos tuleb meile külla 20-liikmeline grupp sealtkandi rahvast. Peaõpetaja Lauri Salminen on lubanud ka meie kirikus jutluse pidada. Muusikat tuleb Nokiast tooma meeskvartett. Kiriku nimepäevaks valmistuvad ka koguduse naiskoor ja ansambel Collecta.

Pärast jumalateenistust, orienteeruvalt algusega kell 13 alustame rahvamajas kohvilaua, loterii loosimise, tervituste, laulu ja muu tegevusega. Iga kätepaar ning kaasavõetud suupisted pühapäeva hommikuks on südamest teretulnud. Samuti on oodatud loteriivõidud, mida saab tuua eelnevatel päevadel pastoraati või pühapäeva hommikul rahvamajja.

Tänavusel mihklipäeval on ka oma eriline hetk. Kui möödunud aasta mihklipäeval pühitseti ja pandi helisema meie renoveeritud kellakojas uus kell, siis tänavu oleme valmis saanud kiriku kujundvalgustusega. Juba aastate eest kerkis koguduse juhatuses mõte paigaldada kirikule välisvalgustus, nagu seda on tehtud mitmete teiste kirikute juures.

Möödunud sügisel tuli see jutuks ka vallavanem Raimu Aardamiga, kes ütles seepeale, et see on väga sobiv idee Saarte Koostöökogule projekti kirjutamiseks.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)