Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Mida silm näeb ja süda igatseb

07.03.2012 | | Rubriik: Teated

Paides on avatud Eva Jänese isikunäitus «Talvine maalikogu». Näitus on Järvamaa muuseumis avatud 28. märtsini teisipäevast laupäevani kella 10–17.
Tallinnas elav, aga Paides koolis käinud ja seal õpetajana töötanud Eesti maalikunstnike liidu liige Eva Jänes on viinud kuuks ajaks Järvamaa muuseumi külastajatele vaadata poolteist tosinat maali.
Maalikunstnik Eva Jänes on alates 1973. aastast kavandanud ja teostanud mitmeid freskosid, mosaiike, vitraaže, sgrafiitosid ja seccomaale peamiselt Põhja-Eesti kirikutes ning administratiivhoonetes. Isikunäitusi on ta üles seadnud  viimasel  viieteistkümnel  aastal  14 Eestimaa paigas, kaasa arvatud Paides. Lisaks on toimunud 25 ühisnäitust Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ning Soomes ja Ungaris.
Käesolevat näitust kommenteerib autor nii: «Minu näitusele tuleb üks maal «Valge, valgem, lõpmata valge». Mõtlen, et millal siis veel, kui mitte talvekuudel maalida seda, mida silm näeb. Samas on  mõtetes  juba kevad, igatsus puhkemise ja saabuva külluse järele. Sestap sean näituse kokku kontrastiprintsiibil: talv – suvi. Reflekteerin lõputuna näivat külma ja suveaja igatsust.»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)