Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mida on piibli- ja misjonikursus minule andnud?

20.08.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Eelmise suve lõpus tundsin tugevat kutset midagi ise ära teha. Tundsin, kuidas Püha Vaim mind juhtis ja kõnetas.

Kuid sel hetkel ei osanud ma selle tunde ning teadmisega midagi peale hakata. Kui kuulsin noorte piibli- ja misjonikursusest, teadsin kohe, et see on see, milleks mind on ette valmistatud. Lootes saada vaid väikest stardipakku edasiseks tööks, sain tegelikult oma senise elu parimad üheksa nädalalõppu.
Alguses küll tundus, et kõik, millele mu usk on toetunud, lammutati maha, kuid tegelikult ehitati sinna asemele veel tugevam alus ning iga nädalavahetusega olen ma aina rohkem tundnud Püha Vaimu ja Jumala tööd oma elus, nende kohalolekut.
Need üheksa nädalat on kasvatanud minu vaimulikku elu võimsalt ja samas ka valmistanud mind ette misjonitööks. Õpetamas käisid meid väga erinevad inimesed, teiste hulgas ka peapiiskop Andres Põder, kes rääkis juhtimisest, ja Jukka Jämsén, kes rääkis Pühast Vaimust ning ka vaimuandidest, sellele järgnes prohvetliku eespalve harjutus. See nädal oli kindlasti üks huvitavamaid ning terve järgneva kuu oli eriti tunda Püha Vaimu juuresolekut.
Peale nende kahe oli veel mitmeid väga huvitavaid lektoreid, kes kõik andsid oma osa piiblikursusele. Kevadine praktika aga andis julgust ning mõtteid edasiseks tööks misjonärina. Igaüks leidis just endale sobiva väljakutse, minul oli selleks kodugrupp sõpradele, kes pole veel Jumala juurde jõudnud. Jumal üllatas mind meeldivalt ja see praktika on vaid algus iga kursuslase misjonäritöös.
Kõik, kellel on olnud ja tuleb võimalus sellel koolitusel osaleda, on õnnistatud, see on suurepärane võimalus vaimulikuks kasvuks, Piibli tundmaõppimiseks. Kindlasti ei puudu sealt ka head sõbrad, nii toredate kaaskursuslaste näol, kellega saab palju toredat korda saata, kui ka juhendajad, kes meid sellel vapustaval teel saatsid.
Juba septembris algab uus kursus. Registreerimiseks küsi lisainfot titta.hamalainen@eelk.ee.
Kadre Arikainen

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)