Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Mereäärse pühakoja aastapäev

15.01.2003 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Pühapäeval tähistas Kunda kogudus pühakoja 75. aastapäeva.
Koguduse diakoni Tõnu Taremaa sõnul oli pool tuhat inimest mahutavas pühakojas kirikulisi üle poolesaja. Jumalateenistusel teenisid Viru praost Avo Kiir ning diakonid Tõnu Taremaa ja Enn Salveste. Laulis muusikakooli vilistlaste koor, tervitusi tõid Kunda linnapea ja volikogu esimees. Orelil mängis koguduse organist Indrek Vilumets.
Arhitekt Ernst Kühnerti (1885–1961) kavandatud pühakoda sai valmis 75 aastat tagasi ja pühitseti 8. jaanuaril 1928. (Kunda kiriku tutvustusega algab ka 2003. a seinakalender «Eestimaa kirikud».)
Kirik on tuntud oma hea akustika poolest. See on ainuke kirik Eestis, kus kirikukell ei mahtunud kellatorni ja on toodud konsooliga katuse kohale kellatorni kõrvale. Ebatraditsiooniliselt on Kunda kirikus altaripildi asemel kutsuva Kristuse kuju, taani skulptori Thorvaldseni kuulsa teose koopia.
38liikmeline kogudus on diakon Tõnu Taremaa sõnul väga tegus. Juhatuse esimees Sirje Tambi koos juhatuse ja aktiiviga hoiavad koguduse vaimsust. Tõnu Taremaa sõidab Kundasse 10 kilomeetri kauguselt Viru-Nigulast jumalateenistusi pidama kord kuus ja suurematel kirikupühadel.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)