Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Meie usk ei tohi kõikuda

06.03.2013 | | Rubriik: Arvamus

Jälle skandaal. Kirikuõpetajatele pole küllalt kirikust, vaja ka vabamüürlust. Ajaloos on olnud pastoreid, kes tegelnud teadusega, nt Otto Wilhelm Masing, Rosenplänter. Nüüd pole enam õpetajaid, kes kaasa lööksid teaduse arendamises. Oleks ju kena, kui kirikutegelased oleksid Õpetatud Eesti Seltsi või Kirjameeste Seltsi tegevliikmed. Oli ju aeg kunagi, mil kogu kirjanduse eesti rahvale lõid pastorid. Nüüd on kirik eestlaste käes, preestrid peaksid eeskuju näitama kasvõi assürioloogias, sest semi-hami keelte või sumeri keele tundmine võiks ju olla õpetatud pastorile loomulik. Kuid viimane assürioloog kirikus oli Uku Masing.
Maailmas on palju salaorganisatsioone ja kui kirikuõpetajal mõistust napib, siis trügib ta sinna. Maailm on kiiva kaldunud, siin maailmas on eriti vaja julgelt tunnistada usku Jeesusesse Kristusesse, sest ilma Jeesuseta pole midagi. Ja ainus väljapääs ühiskonna hädadest on vendade-õdede armastus Kristuses. Siis kaovad iseenesest vaimuhaigused: ahnus, kadedus, konkurents, tülid ja sõjad jne. Meie usk praeguses maailmas ei tohi kõikuda. Me peame kinnitama üksteist usus ning laulma kogu südamest ja meelest meie hümni: «Üks kindel linn ja varjupaik on meie Jumal taevas!» Ja siis seisab kirik läbi kõikuva aja kindlana ning naerab näkku neile, kes otsivad abi oma elule vabamüürlusest või muust salategevusest.
Meie laul kajab võimsalt ning maailm on hämmastunud meie usukindluse üle. Ja me harime ennast, et kaasa lüüa ühiskonna ehitamisel kristlikul pinnal. Sest maailma ju ärritab, kui me julgelt tunnistame, et maailma alus on Jeesus Kristus, mitte jutud majandusest ja kasumist, ei haridusest ilma usuta ega füüsilisest erosest ilma agaapeta. Oh, Jumal, löö meie meel selgeks ja kingi väge võita maailm!
Jaan Tooming,
näitleja ja lavastaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)