Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Meenutades imelist päeva

17.06.2009 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Sel maikuu päeval, kui meie Harju-Madise koguduse armas ja austatud emeriitõpetaja Juta Siirak sai 80aastaseks, kerkis hommikul varakult kogudusemaja lipuplatsile uus Moosese telkmaja. Sinna seati lauad ja pingid. Samal ajal kaunistati kirikut ja kogudusemajas podises tulel kohvipada.
Koguduse ooberkokk Õnne Klaamann koos kaasaga jõudis kohale kookidega, juhatuse esimees Jan Viigisalu tuli abikaasa Liisiga, kellel olid kaasas omaküpsetatud leivad. Saabusid Urmet Lee ja Evelin Pärn-Lee puuviljadega, kirikukoori maestro Arvo Pihlamets kringlitega ning Padise valla esindajad tellitud tortide ja kohvitermostega. Toimkonda olid veel kaasatud Vilve Hülp, Viivi Kesler, Rita-Ülle Viirlaid, Sirje Uhhal.
Tuli kogudusekoor ja kohale jõudsid ka esimesed külalised, nende hulgas peapiiskop Andres Põder ja koguduse kauaaegne armas organist Anneli Merelaid. Tänujumalateenistuse ajaks oli kirik rahvast täis, külaliste ja koguduse rahva keskel istus tagasihoidlikult sünnipäevalaps Juta Siirak.
Orelihelide saatel astusid kirikusse peapiiskop ja meie austatud õpetaja Joel Siim. Jutluse kantslist pidas Andres Põder. Kuulasime suure harduse ja huviga juubilari töödest ja tegemistest. Kõik tema unistused ja plaanid on tänu taevasele Isale tänaseks päevaks täitunud. Kaasa teenis lauludega koguduse segakoor, toimus korjandus Juta Siirakule, armulauda jagas peapiiskop koos meie õpetajaga. Kohal olid praost Jüri Vallsalu, koguduse mõne aasta tagune praktikant Reet Eru Tapa kogudusest ja teisigi naaberkoguduste pastoreid.
Pärast koguduse õnnistamist ja lähetamist õpetaja Joel Siimu poolt õnnitlesid Juta Siirakut peapiiskop ja praost. Õnnitlejate hulgas oli nii kauaaegseid koguduseliikmeid, esimesi leerilapsi kui ka alles hiljuti leeris käinuid. Vasalemma lasteaia kollektiiv laulis laulu ning juubilarile toodud õnnesoovid lõpetas kogudusekoor lauluga.
Juta Siirak tänas kõiki kohalolijaid ja andis üle tema käes hoiul olnud kunagi kogudusele kingitud maali meie pühakojast, mille lubasime riputada kirikusse. Tehti koos juubilariga pilti ja siirduti telkmajja pidulauda. Imeline päev hakkas lõpule jõudma, külalised asutasid lahkuma, nende seas ka Juta Siirak koos lillesülemite ja kingitustega. Tänu Taevaisale olime järjekordselt kõigega kenasti toime tulnud.
Soovin siinkohal  öelda aitäh meile nii kallile ja armsale Juta Siirakule, tänu kellele on meil imeilus kirik, kogudusemaja, taastatud kabel, õunamaja. Soovime Juta Siirakule veel rohket Jumala õnnistust ja hoitust ning et taevane Isa annaks talle tervist ja jõudu veel paljudeks aastateks.

Elju Grabbi,
Harju-Madise koguduse liige

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)