Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Meelis Süld: kas kiisud võivad Jumalat paluda?

06.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kas isamaa ja valitsuse eest peab palvetama vaikuses, kas tohib laulda palvet vaid inglihääli või on lubatud ka punkbändi hüüded? Millist neist palveist Jumal kuuleb ja kas need vajavad kirikujuhtide eelnevat heakskiitu?

Kirikutes palvetatakse rahva, valitsuse ja presidendi eest pea igal pühapäeval. "Anna kõigile rahvastele ja valitsustele rahu ja üksmeelt, jaga meie ülematele tugevust ja tarkust, õnnista ja hoia meie rahvast!" kõlab litaania palve. Nii palutakse täna, sarnaselt loeti palvet ka nõukogude ajal ning igaüks mõtles nimed ja täpsemad soovid oma südames sellele üldsõnalisele palvele ise juurde.

Võib-olla paluvad ka mõned meie kirikulised mõtteis vene punkbändi Pussy Rioti sõnadega "Aja Putin minema!", aga me ei kuule seda.

Kes ja kuidas tohib kirikus palvetada? Vabakirikutes ja ka osades luteri kirikutes on jumalateenistuste sees lausa selline aeg ja koht, kus kes tahes kirikulistest võib valjult oma palve lausuda – paluda selle eest, mis südamel. Kas Putinit tohib mainida? Aga Ilvest?

Edasi loe ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)