Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Me kõik oleme Jumala lapsed

02.10.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna piiskoplikul toomkogudusel on juba pikaaegne traditsioon alustada pühapäevakooli uut aastat mihklipäeval.

Nii olid ka selle aasta mihklipäeval, 29. septembril kirikusse peremissale oodatud kõik suured ja väikesed.
Jumalateenistuse ülesehitus oli lastepärane ja jutlus toimus piiblidraama vormis. Jumalateenistusel teenisid koguduse õpetaja Urmas Viil­ma, pühapäevakooliõpetajad Mai-Liis Mäeväli, Merje Schultz, Külli Kelder ja Gätlin Randrüt ning misjonärid Minna ja Tommi Nikki. Orelil mängis Kadri Ploompuu.
Õpetaja Viilma rõõmustas, et nii palju lapsi oli kohale tulnud. Vana kiriku pingid on nii kõrged, et lapsed sealt kohe välja ei paistagi, kui aga nukuetenduse ajaks nad ettepoole kutsuti, siis selgus tõde – igas vanuses lapsi oli palju.
Õpetaja rõhutas oma jutluses, et me kõik oleme Jumala lapsed, meil ei ole muud isa, kui on Taevaisa. Ja laste poole pöördudes: ka ema ja isa on lapsed ja me oleme kõik ühtviisi kallid Jumalale.
Mihklipäeva jumalateenistusel õnnistas õp Viilma ka kogudusetööle tulnud misjonärid Minna ja Tommi Nikki koos poegade Sakari ja Mattiasega. Soome misjoniseltsi läkitatud Nikkid hakkavad kaasa lööma koguduse laste-, perede- ja muusikatöös. Ja nad osalesid juba ka mihklipäeva etenduses.
Toomkoguduse pühapäevakool käib koos kaks korda kuus kolmes rühmas: eelkooliealised, algkoolilapsed ja noored. Pärast mihklipäeva teenistust ja ühist tordisöömist hakati huvilisi kohe kirja panema, kuid oodatud on ka need, kes sel korral veel kohal ei olnud.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)