Esileht » Online » Online artiklid »

Manifestiga loodetakse muuta kirik demokraatlikuks ja avatuks

20.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Internetis algas allkirjade kogumine selleks, et muuta kirik tänapäevaseks, demokraatlikuks ja avatuks, allkirjade kogumise algatanud liikumine ühendab erinevate kirikute liikmeid ja teolooge ning koostatud manifest saadetakse Eesti Kirikute Nõukogule ja kõikidele kogudustele.

Manifestile alla kirjutanud Tallinna ülikooli lektor, teoloogiadoktor Jaan Lahe ütleb, et manifesti koostajad leidsid, et aeg on pöörata tähelepanu nendele probleemidele, mis on Eestimaa erinevates kirikutes sarnased, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Kui me vaatame kirikuid niiöelda vanas Euroopas, siis me näeme, et nendes kirikutes on rohkem avatust, sallivust, demokraatiat, tänapäeva inimese mõistmise ja maailmatunnetusega arvestamist ja me soovime, et ka meie kirik oleks selline, kui need mitte väga kauged kirikud,» selgitas Lahe.

Humanistliku kristluse manifestis on kirjas, et kui Eesti ühiskonda iseloomustab püüdlus suurema demokraatia, avatuse ja sallivuse suunas, siis samal ajal toimuvad mitmes kirikus arengud, mille tulemusena süvenevad autoritaarsus, suletus ja sallimatus.

«Paraku võin ma kinnitada, et nii mitmedki otsesed väljaütlemised või ka kriitika näiteks mõne nähtuse suhtes kirikus on kirikute juhtkondade poolt kutsunud esile teravaid reaktsioone – inimesi on ähvardatud selja taga.

Edasi Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)