Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Mälestuskontserdi toimumine on kahtluse all

16.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Kuigi 14.-19. juunini seitsmes eri paigas toimuva juuniküüditamise mälestuskontserdi lepingud said juba ammu sõlmitud, ei ole selle ellurakendumine või ärajäämine veel otsustatud.

Juuniküüditamise mälestuskontsert on plaanis pidada Kohila kirikus, Rapla kirikus, Pärnu-Jaagupi kirikus, Kullamaa kirikus, Anija valla kultuurikeskuses, Lääne-Nigula kirikus ja Tapa Jakobi kirikus. „Allkiri on lepingul olemas, aga kui raha ei ole, siis ei ole midagi teha," ütles Rapla Maarja-Magdaleena kiriku koguduse õpetaja Mihkel Kukk.

Kirikumuusika festivali nõukogu esimehe, maavanem Tõnis Blangi teada mälestuskontsert ära ei jää, kuid ta tõdeb, et rahaliste raskuste tekkides peaks kirik selleks ka ise raha leidma.

Kirikumuusika festivali nõukogus oli maavanema sõnul mälestuskontserdist juttu ja festivali endine eestvedaja Raimo Kivistik tegi ettepaneku kasutada mälestuskontserdi korraldamiseks eelmise aasta festivali allesjäänud tulu ning käsitleda mälestuskontserti festivali ühe osana. Nõukogu sellega aga päri ei olnud, kuna aeg mälestuskontserdi ja kirikumuusika festivali vahel jääb liiga pikaks.

Ka Rapla kiriku nõukogu esimehe Raivo Ermi sõnul on probleem raha leidmisega. „Tegemist on mälestuspäevaga, aga ka siin on reegel. Meie võime oma ruumid tasuta välja anda, kuigi ka siin on kulud. Aga muusikud tahaksid ikkagi palka saada," tõdes Erm.

Raivo Ermi sõnul tulevad rahalised vahendid erinevatest allikatest, näiteks kultuurkapitalilt ja vallast. Kui vahendeid vähem tuleb, annab Ermi sõnul kindlasti läbi rääkida.

Raplas on kontserdi toimumine esialgu kahtlane, aga Kohilas on asi kindel. Valla avalikkussuhete spetsialisti Eeva Kumbergi sõnul on leping Raimo Kivistikuga sõlmitud.

Taebla valla kultuuri- ja sporditöö spetsialisti Urmas Naudre sõnul tuleb ka Lääne-Nigula kirikus kontsert kindlasti. „Olenemata sellest, mida majandus teeb, kontsert tuleb kindlasti. See peaks ikka ussi- või püssirohi olema, mis kontserdi ära jätaks," oli Naudre resoluutne.

Sama kinnitas Anija valla kultuurikeskuse juhataja Margit Aasmaa. „Leping on sõlmitud juba aasta alguses ja vald toetab kontserti," ütles Aasmaa. Kontsert on kõikidele tasuta

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)