Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Maie Martinson tuleb autasule Eestisse järele

14.05.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Stockholmi eesti koguduse kauaaegne juhatuse esimees Maie Martinson oli meeldivalt üllatunud, et on pälvinud EELK tunnustusmärgi ning on kutsutud nelipühal pidulikule jumalateenistusele Tallinna Piiskoplikku Toomkirikusse.

«Oo, ma olen väga austatud,» ei varja vanaproua telefonis oma rõõmu. Ta kinnitab, et teade EELK tunnustusest tuli talle täieliku üllatusena ning loomulikult «kahtlustab» ta kirikuvalitsusele oma isiku esitlemises armsaid kogudusekaaslasi ja õpetajat. Kindlasti soovib ta tulla Eestisse isiklikult autasu vastu võtma ning on selleks juba laevapiletigi ära ostnud.
Maie Martinson on Stockholmi eesti koguduses olnud tegev läbi pagulasaja. Alul lihtsalt liikmena, aga viimased 15 aastat juhatuse esimehena. Et eestlasena Eestist eemal tuleb panustada eestluse hoidmisse ning et just kirikul on selles protsessis kandev roll, tundub talle loomulikuna. «Ma ei kujutaks elu teisiti ette,» kinnitab Maie, kellel lisaks koguduse juhtimisele on jaksu osaleda aktiivselt ka teistes Stockholmi Eesti Majas tegutsevates organisatsioonides.
«Kogudusel läheb hästi,» nimetab Maie, selgitades, et paar aastat tagasi 70. asutamis­aastapäeva tähistanud kogudusel on umbes 500 maksumaksjat liiget ning paar tuhat inimest hingekirjas. Koguduse­elu on juhatuse esimehe kinnitusel oluliselt elavnenud pärast 2012. aastal uue vaimuliku teoloogiadoktor Tiit Pädami ametisse asumist.
«Mitmeid uuendusi oli väga vaja,» möönab ta, lisades, et samuti on hästi vastu võetud pastori algatatud üldseltskondlikud ettevõtmised. Näiteks  eeloleval nädalavahetusel on plaan külastada koos Tallinna Jaani kogudusega Novgorodi ja Peterburi.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)