Esileht » Online » Online artiklid »

Maarjalaulude festival

03.09.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmapäeval, 8. septembril algab "Maarjalaulude festival" korraga mitmes kirikus üle Eesti. Avakontsert-jumalateenistus toimub kell 18.00 Narva Aleksandri, Tartu Peetri, Järva-Peetri ja Karula kirikutes, kus kõikjal tuleb esiettekandele Tuuliki Jürjo uudisteos, selleks puhuks kirjutatud "Maarjamissa".

8. september ehk ussimaarjapäev on Neitsi Maarja sünnipäev, sellega seondub ka festivali algus. "Maarjamissat" esitab Narvas koguduse ansambel "Alfa & Omega", Järva-Peetril segakoor "Petra" ning Karula kirikus koguduse koor. Kõige suuremas koosseisus tuleb teos ettekandele Tartus, kus esitajateks on Tartu Peetri koguduse projektkoor ja Puhja/Rannu koguduste koor Dionysius. Dirigendid on Kristiina-Maria Lorenz ja Meelis Roosaar kaastegevad Elke Unt, Eveli Roosaar, Marta Mutso, Jaagup Kuusemaa, Miina-Liisa Kuusemaa ja Anneli Klaus. Kontsertjumalateenistusel saavad lauldes osaleda ka kuulajad.

Ülejäänud festivalikontserdid on kõik Narvas. 10.09 kell 18.00 esinevad solist Uku Joller ja organist Toomas Trass. 11.09 kell 12.00 toimub traditsiooniline kooride kontsert, kus osalevad koorid Narvast, Jõhvist, Ahtmest, Tartust, Puhjast, Järva-Peetrilt ja Tallinnast, kokku ootame ligi 200 lauljat. Festival lõpeb 18. septembril kontserdiga "Magnificat", mis toimub ebatavalisel ajal – kell 15.00 päeval. Narva, Ivangorodi ja Peterburi solistid ja ansamblid esitavad erinevate heliloojate "Magnificate" (Praetorius, Pergolesi, Buxtehude, Bach) ning teistele maarjatekstidele kirjutatud teoseid.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)