Slava Ukraine

Maarja medali saab Raido Rüütel

27.01.2009 | | Rubriik: Määratlemata

Tallinna Toomkoguduse Maarja medali kümnes laureaat on Raido Rüütel. Foto: Tiiu Pikkur

Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse värskelt valitud nõukogu otsustas oma esimesel koosolekul anda kümnenda Maarja medali ja koguduse 2009. aasta kultuuripreemia Raido Rüütlile.

Sellega tunnustatakse tema kauaaegset ja suurt panust koguduse juhatuse esimehena, tänades teda silmapaistva ja viljaka koostöö eest EELK ja Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse heaks; samuti hinnates tema aastakümnete pikkust tööd noortes autospordi vastu huvi äratamisel ning ära märkides tema silmapaistvat osa Eesti tutvustamisel maailmale ümbermaailmareisil, mis tema jaoks palverännak oli.

Toomkiriku kultuuripreemia Maarja medal on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga (10 000 krooni) antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on otseselt puudutanud Tallinna Toomkirikut.

Maarja medali senised laureaadid on dirigent Tõnu Kaljuste, emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, vitraažikunstnik Dolores Hoffmann, president Lennart Meri, Soome Espoo piiskop Mikko Heik­ka, Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, teoloog dr Toomas Paul, kunstiajaloolane Juhan Kilumets ja katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan.

Maarja medal antakse Raido Rüütlile pidulikult üle pühapäeval, 1. veebruaril kell 10 algaval jumalateenistusel Toomkirikus. Jutlustab peapiiskop Andres Põder, kaasa teenivad emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, emeriitõpetaja Toomas Paul ning õpetaja Jaak Salumäe. Laulab Toomkoguduse koor Laudate Dominum.

Samal jumalateenistusel õnnistatakse ametisse ka Toomkoguduse uus nõukogu, kes 25. jaanuaril valis oma juhatuse järgmises koosseisus: Indrek Treufeldt – esimees, Jüri Ehasalu – aseesimees ning liikmed Vahur Glaase, Jüri Ott ja Tõnu Tuppits.

Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)